Śmiertelny wypadek w kopalni Bobrek Centrum
fot: kwsa.pl
W związku z akcją, w kopalni czasowo wyłączono jedną ze ścian
fot: kwsa.pl
Na podszybiu na poziomie 726 metrów o godz. 3.20 do klap skipu (urządzenia transportującego węgiel) został dociśnięty pracownik oddziału szybowego. To już 19. w tym roku śmiertelna ofiara wypadków w polskim górnictwie węgla kamiennego i 25. w całym polskim przemyśle wydobywczym.