Słowacja: Premier grozi nacjonalizacją producentom energii
fot: evro.si
fot: evro.si
Słowacki premier Robert Fico, słynący z niekonwencjonalnych pomysłów, dopuścił wczoraj możliwość upaństwowienia największych firm energetycznych.
Dotyczyłoby to dominującego na rynku producenta elektryczności, Slovenskych Elektrarnych, ale także innych podmiotów z kapitałem zagranicznym. Jak powiedział Fico, rząd \"traci cierpliwość\" do kolejnych podwyżek cen prądu i gazu - podał we wtorek \"Parkiet\".