Słowacja ma umowę o współpracy nuklearnej z Francją
- Francja i Słowacja jasno wybrały energię jądrową. Zapewnia ona na Słowacji dostawę 50 procent prądu elektrycznego - głosi komunikat Pałacu Elizejskiego. Dodaje, iż Bratysława jest zainteresowana rozszerzeniem swych doświadczeń z wykorzystaniem energii jądrowej, a do tej pory zorientowana była na technologię rosyjską.
Fico oświadczył, iż Słowacja chce rozbudować jedną ze swych dwóch istniejących elektrowni atomowych w Jaslovskich Bohunicach, a także postawić jeszcze jedną.
Fico i Sarkozy podpisali ponadto umowę o partnerstwie strategicznym, która ma wzmocnić wszechstronne stosunki obu państw.