ŚLG: Mistrz pokonany w pierwszej kolejce

Slg 1 sza kolejka txt MD

fot: Maciej Dorosiński

W pierwszej kolejce nie brakowało pięknych bramek, efektownych zagrań i twardej walki. Wszystko to odbywało się zgodnie z mottem ligi, które brzmi: "Gramy Fair Play"

fot: Maciej Dorosiński

+28 Zobacz galerię

Galeria
(31 zdjęć)

Wczoraj (10 października br.), na boisku ze sztuczną nawierzchnią wchodzącym w skład infrastruktury Stadionu Śląskiego, swoje rozgrywki zainaugurowała II edycja Śląskiej Ligi Górniczej. Już na otwarcie doszło do mistrzowskiego pojedynku, w którym zmierzyły się "Sierpień 80" KWK Wujek i "Solidarność" KWK "Mysłowice" czyli mistrz i wicemistrz pierwszej edycji ŚLG. W pojedynku czempionów lepsi okazali się górnicy z Mysłowic, którzy wygrali 3:0 i już na początku ligi zdobyli ważne punkty.

 

Zanim piłkarze-górnicy przystąpili do zmagań o każdy metr murawy, odbyła się uroczysta inauguracja, w której udział wzięła orkiestra z KWK "Mysłowice-Wesoła". Po jej występie wszystkich kibiców oraz drużyny przywitał Sebastian Nowicki, który jest organizatorem rozgrywek. Po oficjalnych podziękowaniach przyszedł czas na futbolowe zmagania.


W pierwszych dwóch meczach, które odbywały się równolegle, zmierzyły się ZZG KWK Staszic i ZZG KWK Wieczorek oraz ZZG KWK "Mysłowice-Wesoła i ZZRG KWK "Wieczorek". Drużyny z "Wieczorka" nie dały szans swoim rywalom i łatwo wygrały swoje pierwsze spotkania w lidze. ZZG KWK Wieczorek pokonało ZZG KWK Staszic 6:2, a drużyna ZZRG KWK "Wieczorek" urządziła sobie prawdziwe strzelenie i wygrała z ZZG KWK "Mysłowice-Wesoła" aż 9:1.


- Niestety nie mieliśmy dziś pełnego składu i to miało wpływ na naszą postawę. Brakowało zawodników na zmiany i musieliśmy zagrać nieco asekuracyjnie. Mam nadzieje, że w następnej kolejce zagramy już w optymalnym składzie i przełoży się to na nasze wyniki - powiedział po przegranym meczu Jarosław Żurawski z ZZG KWK "Staszic".

 

W następnych spotkaniach pierwszej kolejki zmierzyły się ze sobą "Sierpień 80" KWK "Wujek" i "Solidarność" KWK "Mysłowice" czyli mistrz i wicemistrz pierwszej edycji ŚLG oraz Maszyniści Wyciągowi KWK "Staszic" i ZZG KWK "Pokój". W mistrzowskim pojedynku górą okazali się górnicy z Mysłowic, którzy wygrali 3:0. Swoje spotkanie wygrała również debiutująca w lidze ekipa ZZG KWK "Pokój". Jedyni reprezentanci Kompanii Węglowej w ŚLG pokonali 3:1 Maszynistów Wyciągowych ze "Staszica" i po pierwszej kolejce mogli dopisać sobie trzy punkty.

 

Obecnym liderem tabeli jest ekipa ZZRG KWK "Wieczorek", która swoją pozycja zawdzięcza niezwykłej dyspozycji strzeleckiej. Na 25 bramek strzelonych w pierwszej kolejce, aż 9 było autorstwa zawodników drużyny ZZRG KWK "Wieczorek". W najbliższą niedziele kolejne mecze w ramach Śląskiej Ligi Górniczej, której patronuje "Trybuna Górnicza" i portal nettg.pl.

 

W galerii: Pierwsza kolejka Śląskiej Ligi Górniczej, Chorzów, 10 pażdziernik 2010 r. (zdjęcia: Maciej Dorosiński - nettg.pl)

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.