Śląskie: nowy wojewoda rozpoczął urzędowanie

fot: Maciej Dorosiński

Swoje urzędowanie Jarosław Wieczorek (po prawej) rozpoczął od spotkania z poprzednim wojewodą Piotrem Litwą

fot: Maciej Dorosiński

Nowy wojewoda śląski Jarosław Wieczorek w środę rano (9 grudnia) rozpoczął urzędowanie. Przypomnijmy, że dzień wcześniej nowy przedstawiciel rządu w terenie otrzymał nominację na stanowisko od premier Beaty Szydło.

Nowego wojewodę przywitał dyrektor generalny Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego Marek Tarabuła. Jarosław Wieczorek był pytany przez dziennikarzy o swoje plany. Stwierdził, że rolą wojewody jest realizowanie polityki rządu. Poprosił także o trochę czasu, aby mógł się zapoznać z sytuacją. Zapewnił, że na pewno w najbliższym czasie spotka się mediami.

Swoje urzędowanie Wieczorek rozpoczął od spotkania z poprzednim wojewodą Piotrem Litwą.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Polska z jedną z najniższych długości życia zawodowego w UE

W 2025 r. osoba, która ukończyła w Polsce 15. rok życia, będzie obecna na rynku pracy przez 36 lat - wynika z danych przytoczonych przez Polski Instytut Ekonomiczny. To 7. najniższa długość życia zawodowego w Unii Europejskiej.

Letnie święto na Nikiszu. Odpust u Babci Anny

Tegoroczny Jarmark u Babci Anny odbędzie się w niedzielę, 26 lipca. Jak zwykle będzie towarzyszył odpustowi w parafii św. Anny w katowickim Nikiszowcu.

Przedsiębiorcy: To najtrudniejsze czasy do prowadzenia biznesu

Większość, bo 86 proc., polskich przedsiębiorców obawia się o przyszłość swojego biznesu, a 36 proc. uważa, że nie przetrwa kolejnej dekady - wynika z badania CRIF "Banking on Banks 2026. Usługi finansowe w czasach niepewności".

Resort analizuje różne warianty zmian skali podatkowej

Ministerstwo Finansów analizuje różne warianty zmian parametrów skali podatkowej - poinformował resort w odpowiedzi na pytanie  o podniesienie kwoty wolnej od podatku dochodowego.