Śląska podróż w czasie Szlakiem Zabytków Techniki

Od tygodnia, szukając pomysłu na sobotnio-niedzielną wycieczkę, nie musimy już wyjeżdżać poza region. Silesia City Center w porozumieniu ze Śląskim Urzędem Marszałkowskim organizuje bowiem wycieczki Szlakiem Zabytków Techniki.

O projekcie, podczas konferencji zorganizowanej w budynku Elektrociepłowni Szombierki w miniony weekend, poinformował Adam Hajduga z Urzędu Marszałkowskiego.

Miłośnicy turystyki postindustrialnej mają do wyboru trzy trasy wycieczkowe. Każda z nich oznaczona jest innym kolorem – czarnym, czerwonym i srebrnym – i pozwala zwiedzić inne poprzemysłowe obiekty. Wybierając trasę czarną obejrzymy miedzy innymi Kopalnię Zabytkową „Guido” i Skansen Górniczy „Królowa Luiza”.

Trasa czerwona wiedzie przez Nikiszowiec, Muzeum Pożarnictwa i Tyskie Muzeum Piwowarstwa. Wybierając trasę srebrną zwiedzimy Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach i Muzeum Chleba. W ramach kosztów wycieczki (wynoszą one od 89 do 99 zł) organizator gwarantuje przejazd autokarem, zwiedzanie wybranych obiektów wraz z przewodnikiem, ubezpieczenie, śląski obiad i materiały informacyjne.

– W pierwszym dniu funkcjonowania tej oferty sprzedano 12 wycieczek, ale jesteśmy przekonani, że ulokowanie punktu sprzedaży w katowickiej Silesii, którą odwiedza 12 mln klientów rocznie, to dobry pomysł – wyjaśnia Adam Hajduga.

O „Śląską podróż w czasie” pytać można na Placu Śląskim w Silesia City Center. AzOd tygodnia, szukając pomysłu na sobotnio-niedzielną wycieczkę, nie musimy już wyjeżdżać poza region. Silesia City Center w porozumieniu ze Śląskim Urzędem Marszałkowskim organizuje bowiem wycieczki Szlakiem Zabytków Techniki. O projekcie, podczas konferencji zorganizowanej w budynku Elektrociepłowni Szombierki w miniony weekend, poinformował Adam Hajduga z Urzędu Marszałkowskiego.

Miłośnicy turystyki postindustrialnej mają do wyboru trzy trasy wycieczkowe. Każda z nich oznaczona jest innym kolorem – czarnym, czerwonym i srebrnym – i pozwala zwiedzić inne poprzemysłowe obiekty. Wybierając trasę czarną obejrzymy miedzy innymi Kopalnię Zabytkową „Guido” i Skansen Górniczy „Królowa Luiza”.

Trasa czerwona wiedzie przez Nikiszowiec, Muzeum Pożarnictwa i Tyskie Muzeum Piwowarstwa. Wybierając trasę srebrną zwiedzimy Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach i Muzeum Chleba. W ramach kosztów wycieczki (wynoszą one od 89 do 99 zł) organizator gwarantuje przejazd autokarem, zwiedzanie wybranych obiektów wraz z przewodnikiem, ubezpieczenie, śląski obiad i materiały informacyjne.

– W pierwszym dniu funkcjonowania tej oferty sprzedano 12 wycieczek, ale jesteśmy przekonani, że ulokowanie punktu sprzedaży w katowickiej Silesii, którą odwiedza 12 mln klientów rocznie, to dobry pomysł – wyjaśnia Adam Hajduga.

O „Śląską podróż w czasie” pytać można na Placu Śląskim w Silesia City Center.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Większość Polaków chce wyjechać na wakacje latem

Wyjazd na wakacje w lecie planuje 79 proc. Polaków, a połowa z nich nie opuści kraju - wynika z badania Polskiej Organizacji Turystycznej i Travelist. Uczestnicy badania szacują, że koszt wyjazdu w tym roku na jedną osobę wyniesie od 1001 do 2000 zł.

1761917515 waskotorowka

Nocna Szychta z koleją wąskotorową

Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych rozpoczęło sezon wakacyjny z nowym rozkładem jazdy. Teraz kursy będą się odbywać na pełnej trasie, czyli do Miasteczka Śląskiego. Ale atrakcji przygotowano o wiele więcej.

Kopalnie, dziedzictwo i technologie przyszłości na europejskim szlaku

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, razem z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego, były gospodarzami III Międzyregionalnych Spotkań Partnerów projektu Digi Content Interreg Europe. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele regionów i instytucji z różnych krajów Europy, którzy wspólnie analizowali rolę nowoczesnych technologii w ochronie, dokumentowaniu i udostępnianiu dziedzictwa kulturowego.

Wyjątkowa wystawa w Bieruniu. Odkryj fascynujące tajemnice KWK Piast

Na rynku w Bieruniu stanęła plenerowa wystawa „Bieruńsko gruba. Moje miejsce na ziemi”. Ekspozycja, którą można oglądać od 20 czerwca, przedstawia historię KWK Piast oraz losy lokalnej społeczności związanej z zakładem. Prezentowane są na niej materiały archiwalne oraz fotografie autorstwa Tomasza Liboski.