Śląska Nagroda Jakości: Wśród laureatów górnicze firmy

Już wiadomo, że wśród tegorocznych liderów jakości będą przedstawiciele górnictwa - Fabryka Maszyn i Urządzeń  TAGOR SA, Okręgowy Urząd Górniczy w Rybniku oraz Rudpol–OPA sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej.

W siedzibie Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, która jest organizatorem Konkursu Śląska Nagroda Jakości, odbyło się posiedzenie Kapituły ŚNJ. Jurorzy przyznali nagrody zespołowe i indywidualne. W każdej z nich jest kilka dziedzin.

Laureatami nagród zespołowych są: w kategorii bardzo duża organizacja produkcyjna - Fabryka Maszyn i Urządzeń  TAGOR SA w Tarnowskich Górach; w kategorii średnia organizacja usługowa - Rudpol–OPA Spółka  z o.o. Ruda Śląska; w kategorii mała organizacja usługowa - BUDOREX 2 sp. z o.o. z  Bytomia; w kategorii sektor usług publicznych (administracja rządowa i samorządowa) - Okręgowy Urząd Górniczy w Rybniku; w kategorii sektor usług publicznych - organizacje edukacyjne - Zespół Szkół Zawodowych PKE SA  Elektrownia Jaworzno III w Jaworznie; w kategorii sektor usług publicznych – ochrona zdrowia - Zespół Opieki Zdrowotnej  w Mikołowie.

Indywidualną Nagrodą jakości uhonorowani zostaną w 10. edycji konkursu w dziedzinie: PRAKTYKA - prof. Jan Pilarczyk, dyrektor Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach oraz Zdzisław Arlet, dyrektor Fiat Auto Poland SA w Tychach. W dziedzinie NAUKA nagrodę otrzyma prof. Andrzej Stanisław Barczak, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego Oddział w Katowicach. W dziedzinie PROMOCJA kapituła postanowiła nagrodzić Henryka Warkocza, prezesa Zarządu TÜV NORD POLSKA sp. z o.o. w Katowicach.

Ponadto Kapituła ŚNJ przyznała honorowe nagrody jakości. Ich laureatami zostali prof. Stanisław Tkaczyk, dyrektor Centralnego Ośrodka Badań Rozwoju Opakowań COBRO w Warszawie oraz dr Jan Olbrycht, poseł do Parlamentu Europejskiego.

X edycja Konkursu Śląska Nagroda Jakości została zorganizowana pod honorowym patronatem wojewody śląskiego i marszałka województwa śląskiego. Laureaci zostaną uhonorowani 9 maja w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowiach.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Tusk: Przyspieszymy realizację kluczowych inwestycji infrastrukturalnych

Radykalne przyspieszenie przygotowania i realizacji strategicznych inwestycji infrastrukturalnych, które mają znaczenie dla obronności, bezpieczeństwa i gospodarki Polski - zapowiedział we wtorek przed posiedzeniem rządu premier Donald Tusk.

Gliwice likwidują „tykającą bombę”. Po 8 latach rusza usuwanie nielegalnego składowiska odpadów niebezpiecznych

Miasto Gliwice rozpoczyna likwidację nielegalnego składowiska 1,5 tys. ton odpadów niebezpiecznych, które od ośmiu lat zalegają w hali magazynowej przy ul. Dojazdowej w Ligocie Zabrskiej. - Miasto pozyskało 99 procent dofinansowania z NFOŚiGW i ogłosiło przetarg na usunięcie oraz unieszkodliwienie odpadów – poinformowała we wtorek, 18 sierpnia 2026 r. Katarzyna Kuczyńska-Budka, prezydentka Gliwic.

Fitch nie zmieni ratingu Polski

W piątek Fitch prawdopodobnie nie zmieni ratingu Polski; wciąż nie jest znany kształt przyszłorocznego budżetu i zakładana przez resort finansów trajektoria długu w kolejnych latach - ocenia główna ekonomistka na Polskę w Raiffeisen Bank International Dorota Strauch.

Wojciech Balczun o tym, co obecny rząd zastał w JSW po poprzednikach: „Upolitycznione zarządzanie i niekontrolowany wzrost kosztów”

Sytuacja w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, a zwłaszcza ostatnia decyzja ministra energii, który ostatecznie odmówił zwrotu składki solidarnościowej pobranej od spółki za rządów Mateusza Morawieckiego, budzi ogromne emocje. Do jednego z komentarzy postu portalu Silesia24 osobiście odniósł się Wojciech Balczun, minister aktywów państwowych.