Skromne obchody rocznicy katastrofy w Halembie
- O godz. 10 w rudzkim kościele pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej odbędzie się msza w intencji poległych górników, w której wezmą udział przedstawiciele Kampanii Węglowej, Kopalni Halemba oraz wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk – powiedział nettg.pl Zbigniew Madej, rzecznik prasowy KW.
Po mszy świętej, na miejscowym cmentarzu komunalnym, przed tablicą upamiętniającą tamte wydarzenie odbędzie się też uroczyste złożenie kwiatów.