Silny wstrząs w Polkowicach
fot: kghm.pl
Szyb PS Polkowice-Sieroszowice
fot: kghm.pl
W środę o godz. 3.30 nad ranem doszło do silnego wstrząsu na głębokości 1000 metrów w ZG Polkowice-Sieroszowice, należącym do KGHM Polska Miedź. Trzy osoby, które przysypały skały zostały przewiezione do szpitalu. Pozostałych 10, po zbadaniu przez lekarza, mogło wrócić do domów.
W akcji ratowniczej brały udział trzy zastępy ratowników z Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego. Akcja zakończyła się o godzinie 4.38.
Przyczyny wstrząsu bada specjalna komisja zakładowa i Okręgowy Urząd Górniczy we Wrocławiu.