Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

29.57 PLN (-3.30%)

KGHM Polska Miedź S.A.

332.85 PLN (+7.37%)

ORLEN S.A.

141.00 PLN (-2.76%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

11.14 PLN (+1.69%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.73 PLN (+2.55%)

Enea S.A.

22.66 PLN (+1.89%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

25.00 PLN (-4.21%)

Złoto

4 706.59 USD (+0.13%)

Srebro

78.21 USD (+0.49%)

Ropa naftowa

101.87 USD (-0.02%)

Gaz ziemny

2.73 USD (+0.22%)

Miedź

6.19 USD (+0.11%)

Węgiel kamienny

110.60 USD (+1.24%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

29.57 PLN (-3.30%)

KGHM Polska Miedź S.A.

332.85 PLN (+7.37%)

ORLEN S.A.

141.00 PLN (-2.76%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

11.14 PLN (+1.69%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.73 PLN (+2.55%)

Enea S.A.

22.66 PLN (+1.89%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

25.00 PLN (-4.21%)

Złoto

4 706.59 USD (+0.13%)

Srebro

78.21 USD (+0.49%)

Ropa naftowa

101.87 USD (-0.02%)

Gaz ziemny

2.73 USD (+0.22%)

Miedź

6.19 USD (+0.11%)

Węgiel kamienny

110.60 USD (+1.24%)

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla oglądają turniej hokejowy

Podopieczni Roberto Santillego przygotowują się do kolejnego meczu w Plus Lidze, podglądając w wolnych chwilach zmagania igrzysk olimpijskich. Największym powodzeniem wśród jastrzębian cieszą się spotkania turnieju hokejowego, które wywołują w drużynie duże emocje.

 

- Jeśli jest taka możliwość, to oczywiście, że oglądam hokej. Jednak całkowicie nocy nie można zarwać – mówi portalowi nettg.pl Paweł Rusek, libero Jastrzębskiego Węgla. - Jestem fanem hokeja. Wreszcie rozpoczął się turniej mężczyzn. Szkoda tylko, iż nie gra nasza reprezentacja. W tej sytuacji zawsze kibicuję drużynie Czech, ale nie będzie im łatwo. Zadaję sobie jednak sprawę z siły Kanadyjczyków. Grają u siebie i będą bardzo mocni. Nie można jednak zapominać o innych drużynach – dodaje Rusek, który na co dzień śledzi wyniki hokeistów JKH Jastrzębie, występujących w rodzimej ekstraklasie.
 

Za Rosjan, a jakżeby inaczej, kciuki trzyma Paweł Abramow.

- Szczerze? To nie jestem jakimś wielkim kibicem hokeja. Jeśli już oglądam, to jak gramy w finale. Natomiast mój agent o hokeju wie wszystko. Mamy nadzieje, że reprezentacja Rosji zagra w finale z ekipą gospodarzy. Mogą wygrać ten turniej. Są przecież jedną z najlepszych drużyn świata - wskazuje zawodnik jastrzębian. - Najbardziej z zimowych dyscyplin lubię skoki narciarskie. Oglądałem olimpijski konkurs z Adamem Małyszem, w którym zdobył srebro. Mogę powiedzieć jedno – Polsce gratuluję Małysza.
 

Z kolei Rusek uważa, że nasz najlepszy skoczek ma szansę na kolejny medal. - Adam Małysz, Tomasz Sikora i Justyna Kowalczyk. Wszyscy wierzymy, że są w stanie zdobywać jeszcze medale podczas tych igrzysk. Będę im wszystkim bardzo mocno kibicował, tak jak każdy Polak interesujący się sportem - kończy libero Jastrzębskiego Węgla.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Nowa wystawa w Carbonarium. Będzie makieta prezentująca miasto pod powierzchnią ziemi

Funkcjonujące w ramach Łaźni Moszczenica Carbonarium wzbogaci się o nową wystawę stałą. Jednym z ciekawszych jej elementów będą autentyczne szafki górnicze z kopalni Jas-Mos.

Szyb Mikołaj w pełnej krasie. Warto zobaczyć go na zdjęciach

To kolejny szyb, który świetnie się prezentuje na zdjęciach specjalistów z Mobilnego Centrum Digitalizacji Instytutu in. Wojciecha Korfantego. Chodzi o szyb Mikołaj z Rudy Śląskiej.

Po kopalniach w Bytomiu zostały wspomnienia i zdjęcia...

Jeszcze w latach 90. XX wieku w krajobrazie Bytomia dominowały kominy zakładów przemysłowych i produkcyjnych, które tworzyły trzon bytomskiej gospodarki. Dzisiaj po większości zakładów jak: huty, elektrownie, kopalnie węgla kamiennego oraz rud cynku i ołowiu, a także karbidowni, browaru i wielu innych zakładach pozostały tylko wspomnienie i zdjęcia. Historię nieczynnych już zakładów przemysłowych i produkcyjnych przedstawił podczas prelekcji „Dawne Zakłady Przemysłowe i Produkcyjne na terenie Bytomia” bytomski historyk Tomasz Sanecki.

Plaża, która zachwyca i wypoczynek, który zostaje w pamięci – poznaj uroki Jarosławca

Są takie miejsca nad polskim morzem, do których chce się wracać. Pachną sosnowym lasem, szumią falami, kuszą spacerami o zachodzie słońca i dają to, czego w codziennym zabieganiu najbardziej nam brakuje, czyli prawdziwy odpoczynek. Jednym z takich miejsc jest Jarosławiec, malownicza nadbałtycka miejscowość, która od kilku lat zachwyca turystów nie tylko klimatem rodzinnego kurortu, ale też niezwykłą plażą znaną jako „polski Dubaj”.