Sawicki zwiększa udział w Krośnie

Zdzisław Sawicki, główny akcjonariusz Krośnieńskich Hut Szkła Krosno, nabył 380,5 tys. akcji spółki. Obecnie posiada ich 19,81 mln, co stanowi 52,25 proc. kapitału akcyjnego. Przed zmianą miał 19,43 mln walorów spółki i 51,25-procentowy udziału w spółce.

— Ostatnio dokupiłem już 2 proc. akcji Krosna, niestety jestem ograniczony przepisami giełdowymi, które dopuszczają zakup do 5 proc. rocznie bez ogłaszania wezwania. Jeżeli podaż na akcje będzie się utrzymywać, będę kupował walory krośnieńskiej huty — mówi Zdzisław Sawicki, główny akcjonariusz Krosna, poinformował \"Puls Biznesu\".

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Słabną nadzieje na szybkie rozwiązanie konfliktu na Bliskim Wschodzie

Ceny gazu w Europie rosną po zniżkach we wtorek. Na rynkach słabną nadzieje na szybkie rozwiązanie konfliktu na Bliskim Wschodzie - informują maklerzy.

Fundusz naftowy nigdy nie był tak bogaty

Norweski fundusz naftowy SPF nigdy nie był tak bogaty. Na koniec czerwca 2026 r. wartość największego na świecie państwowego funduszu majątkowego osiągnęła rekordowe 2,28 bln dol. W pierwszym półroczu zarobił około 176,3 mld dol. - podał w środę zarządzający nim Nicolai Tangen.

Najdłuższy most w Śląskiem gotowy w 90 procentach. Otwarcie jeszcze w tym roku

Gigantyczny most na Odrze, który zastąpi przeprawę promową i połączy gminy Nędza i Rudnik w powiecie raciborskim, może zostać oddany do użytku już pod koniec tego roku, czyli ponad miesiąc wcześniej, niż zakładano. - To jedna z największych i najbardziej wyczekiwanych inwestycji drogowych w regionie – podkreślają w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego.

Tusk do energetyków: Transformacja nie oznacza odejścia od dorobku polskiej energetyki

Transformacja energetyczna nie oznacza odejścia od dorobku branży; jej powodzenie zależy od wykorzystania potencjału ludzi, firm i regionów, które od lat budowały bezpieczeństwo energetyczne Polski - zaznaczył premier Donald Tusk w liście skierowanym do energetyków z okazji ich święta.