Rybnik: podpalił się w centrum miasta

fot: Andrzej Bęben/ARC

Karetki WPR w Katowicach w ciągu roku 200 tys. razy wyjeżdżają do pacjentów

fot: Andrzej Bęben/ARC

40-letni mężczyzna podpalił się w czwartek (10 kwietnia) w Rybniku. Do zdarzenia doszło ok. godz. 12. w jednym ze sklepów przy rynku - poinformowała portal górniczy nettg.pl Dialog Agencja PR. Mężczyzna oblał się się benzyną i podpalił w sklepie, w którym pracowała jego żona. Jest w stanie krytycznym.

Jak informują ratownicy z rybnickiej stacji Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, w akcji ratowniczej uczestniczyły dwa zespoły WPR. Nad Rybnikiem pojawił się helikopter ratunkowy, ale nie było miejsca, by wylądował w centrum.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

GDDKiA ma wykonawcę przebudowy kolejnego odcinka starej gierkówki

Realizację inwestycji na kolejnym odcinku Koziegłowy i Markowice zaplanowano na 18 miesięcy. Jeżeli do 8 czerwca nie wpłyną odwołania, umowa ma zostać podpisana na przełomie II i III kw. br.

Zwolnienia z podatku dla inwestorów rozwijających nowoczesne technologie

Nieruchomości należą do miasta oraz Górnośląskiego Akceleratora Przedsiębiorczości Rynkowej (miejskiej spółki zarządzającej m.in. lotniskiem w Gliwicach) i są przygotowywane z myślą o kolejnych inwestycjach

Ukończono Gliwicki Park Techniki, Technologii i Edukacji Lotniczej

Przy lotnisku w Gliwicach ukończono Gliwicki Park Techniki, Technologii i Edukacji Lotniczej. Zrekultywowano w nim blisko 22 ha terenów poprzemysłowych, urządzając ponad 10 ha terenów inwestycyjnych i budując ponad 5 km nowych dróg oraz infrastrukturę techniczną. W projekcie, którego koszt ostatecznie wyniósł 49 mln zł (przy dotacji 28 mln zł), założono ponowne zagospodarowanie poprzemysłowych i zdegradowanych terenów leżących na dawnym obszarze górniczym przy lotnisku.

Giełdy za oceanem ponownie w górę, główne indeksy z rekordami