RWE przyznała stypendia dla studentów AGH

RWE Stoen Filip Thon

fot: ARC

fot: ARC

Wyłoniono czterech stypendystów Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie. Każdy z nich otrzyma 8 000 złotych na najbliższy rok akademicki.

Programy stypendialne dla studentów uczelni technicznych Fundacja RWE w Polsce prowadzi już od kilku lat. Ideą przewodnią jest wspieranie rozwoju polskiego sektora elektroenergetycznego, poprzez pomoc finansową najbardziej uzdolnionym studentom. Tegoroczna edycja programu stypendialnego RWE, która rozpoczęła się w październiku bieżącego roku, była skierowana do uczniów wydziałów: Górnictwa i Geoinżynierii, Inżynierii Mechanicznej i Robotyki, Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki oraz Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej przy Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie.

Laureaci zostali wybrani spośród studentów ostatnich czterech semestrów studiów dziennych, którzy nie mają jeszcze tytułu magistra, uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce i biegle posługują się językiem angielskim lub niemieckim. Zdobywców stypendiów, spośród blisko 100 kandydatów, wytypowała Kapituła Stypendialna RWE, składająca się z przedstawicieli firmy, Akademii Górniczo- Hutniczej oraz Samorządu Studentów.

- Poprzez program stypendialny Fundacji RWE chcemy wspierać utalentowanych młodych ludzi w ich działaniach naukowych. Naszym celem jest stworzenie studentom technicznych uczelni wyższych szansy na rozwijanie swoich zainteresowań i pasji. Jednocześnie, poprzez udział w programie stypendialnym dajemy im możliwość zdobycia doświadczenia w zespołach należących do jednej z największych grup energetycznych w Europie, a w przyszłości szansę dołączenia do grona pracowników RWE – podkreśla Filip Thon, prezes RWE Polska.

Wyłoniono czterech stypendystów Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie. Każdy z nich otrzyma 8 tys. złotych na najbliższy rok akademicki. Dodatkowo najzdolniejsi staną przed szansą odwiedzenia zagranicznych firm Grupy RWE. Uroczyste wręczenie stypendiów odbędzie się 12 grudnia w siedzibie AGH w Krakowie.
Program stypendialny RWE dla studentów Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie jest jednym z programów społecznych prowadzonych przez Fundację RWE w Polsce.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.