Ruszyła budowa term uzdrowiskowych w Cieplicach

1697113237 cieplice termy kghm

fot: KGHM

Ukończenie inwestycji przewidziano na 2025 rok

fot: KGHM

Uzdrowisko Cieplice rozpoczęło budowę term uzdrowiskowych dla kuracjuszy z całej Polski; ma powstać nowoczesna baza zabiegowa i hotelowa, basen z wodą termalną oraz zapleczem restauracyjnym - poinformował KGHM. Inwestycja ma kosztować ponad 60 mln zł i zostać zakończona w 2025 roku.

W przesłanym w czwartek przez grupę KGHM komunikacie napisano, że na placu budowy trwają aktualnie prace ziemne oraz badania geologiczne przygotowujące teren do rozpoczęcia budowy fundamentów nowego obiektu. Wykonywane są również prace związane z zabezpieczeniem fundamentów Domu Zdrojowego, który będzie połączony z termami uzdrowiskowymi. Zabezpieczane jest też znajdujące się na terenie ujęcie wody leczniczej oraz zbiornik do jej gromadzenia.

KGHM jest światowym liderem w branży wydobywczej, jest filarem polskiej gospodarki, ale ma też inny mocny fundament. To działalność spółek z Grupy Kapitałowej. Ta inwestycja jest wynikiem naszej strategii, opartej na zrównoważonym rozwoju, innowacjach i nowych kierunkach biznesowych. Uzdrowisko Cieplice to element historii tego regionu i z dumą możemy dziś powiedzieć, że ta historia nabiera przyśpieszenia - inwestycja warta ponad 60 mln zł to symbol zaangażowania KGHM w zdrowie i dobrostan mieszkańców Dolnego Śląska - powiedział, cytowany w komunikacie, wiceprezes KGHM do spraw korporacyjnych Marek Pietrzak.

Prezes Uzdrowiska Cieplice Roman Kulczycki dodał, że inwestycja to przede wszystkim stworzenie nowoczesnej bazy zabiegowej i rehabilitacyjnej.

Termy uzdrowiskowe wzmocnią nasz wizerunek profesjonalnego podmiotu leczniczego co na pewno przełoży się na wzrost zainteresowania kuracjuszy. Powstanie obiekt komfortowy i pod względem leczniczym i pod względem gastronomicznym - powiedział Kulczycki.

Termy uzdrowiskowe powstaną na zapleczu Domu Zdrojowego i będą z nim połączone. Kuracjusze, bez konieczności wychodzenia na zewnątrz, będą mogli korzystać z nowoczesnego obiektu. Powstanie nowoczesna baza zabiegowa oraz basen z leczniczą wodą termalną o powierzchni 95 m kw. Utworzona zostanie również strefa SPA. Budynek zapewni 176 miejsc noclegowych, zaplanowana jest również budowa sali konferencyjnej i restauracji. W przyziemiu obiektu zlokalizowane będą miejsca parkingowe. Czterogwiazdkowy standard obiektu zapewni komfortowy pobyt dla kuracjuszy.

Planowane jest wykorzystanie w nowym obiekcie odnawialnych źródeł energii w postaci wód termalnych. Wody będą wykorzystywane nie tylko do celów balneologicznych, lecz również jako ciepła woda użytkowa oraz poprzez zespół wymienników ciepła do ogrzewania budynku - wskazano w komunikacie.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Basen nieczynny, zawiniły szkody górnicze

Jeden z basenów na terenie kąpieliska odkrytego w Bytomiu uległ poważnej awarii. W ubiegłym tygodniu, najprawdopodobniej na skutek szkód górniczych, pękła żelbetowa konstrukcja basenu.

Fundacja Świetlikowo buduje stacjonarne hospicjum dla dzieci w województwie śląskim

To będzie pierwsze takie miejsce w województwie śląskim. Fundacja Świetlikowo buduje stacjonarne hospicjum dla dzieci. Zanim jednak placówka zacznie pomagać najmłodszym pacjentom, potrzeba szesnastu milionów złotych na dokończenie budowy i wyposażenie obiektu. Fundacja apeluje o pomoc i uruchamia zbiórkę.

Jak hale pneumatyczne radzą sobie z ekstremalnymi warunkami pogodowymi?

Hale pneumatyczne są coraz częściej wybierane jako zadaszenie kortów tenisowych, boisk piłkarskich i innych obiektów sportowych. Pozwalają ograniczyć wpływ deszczu, śniegu, wiatru oraz niskich temperatur na codzienne użytkowanie obiektu. Dzięki temu sezon sportowy może trwać znacznie dłużej, a w wielu przypadkach obiekt może być wykorzystywany także w okresie jesienno-zimowym.