Ruda Śląska zawarła ugodę z Kompanią Węglową
fot: Jarosław Galusek
Prezydent Rudy Śl. Andrzej Stania i prezes KW Mirosław Kugiel podczas konferencji prasowej po podpisaniu ugody
fot: Jarosław Galusek
Warunkiem uzyskania przyzwolenia ze strony miasta na dalszą eksploatację górniczą jest kompleksowe rozwiązanie problemu szkód górniczych w dolinie potoku Bielszowickiego m.in. poprzez odtworzenie w pierwotnym śladzie ul. Bielszowickiej wraz z infrastrukturą techniczną.
Zadanie to realizować będzie kopalnia Bielszowice. Jego koszty obliczono na ponad 61,2 mln zł.
Naprawa szkód w rejonie ul. Bielszowickiej ma potrwać do końca 2012 r.