Rozpoczęły się Targi Nafta i Gaz
Targi Nafta i Gaz to główne wydarzenie krajowego rynku naftowo-gazowego oraz okazja do największego w Polsce spotkania (ponad 200 uczestników konferencji i przeszło trzy tysiące odwiedzających targi specjalistów) prezesów i dyrektorów najważniejszych firm sektora, specjalistów branży z kraju i zagranicy, a w szczególności głównych technologów, dyrektorów technicznych, głównych projektantów, zaopatrzeniowców, specjalistów ds. rozwoju, licznych dostawców produktów i usług dla przemysłu naftowego i gazownictwa.
Jak co roku targom towarzyszy Międzynarodowa Konferencja Nafta i Gaz. W jej szóstej, tegorocznej edycji udział wezmą m.in. Waldemar Pawlak, wicepremier, minister gospodarki; Aleksander Grad, minister skarbu państwa oraz Jacek Saryusz-Wolski, przewodniczący komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego.
Tematyka sesji obejmuje m.in. nową polską strategię na rynku nafty i gazu, zgazowanie węgla jako drogi zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego, zbiorniki i rurociągi nafty, paliw i gazu oraz Polska a strategia energetyczna Unii Europejskiej.
Targi potrwają do czwartku, 18 września br. Honorowy patronat nad nimi m.in. wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak oraz minister skarbu państwa Aleksander Grad.
Jednym ze sponsorów targów jest gruma Lotos – poinformowało biuro prasowe spółki.