Rosjanie wybudują reaktory w chińskiej elektrowni atomowej
Dwa nowe reaktory atomowe rosyjskiej produkcji powstaną wkrótce w elektrowni atomowej na Tajwanie – poinformował serwis stainless-steel-world.net, powołując się na wypowiedź Siergieja Kiriyenko – ze spółki Rosatom.
Osprzęt potrzebny do wybudowania reaktorów dostarczy firma Atomstroyexport, zgodnie z umową podpisaną z chińskim koncernem Jiangsu Nuclear Power w marcu 2010 roku.
W efekcie umowy Rosjanie otrzymają 1,3 mld Euro.
Elektrownia działa od 2007 roku.