Rosja: Jeden z sześciu uwięzionych górników w kopalni w Kuzbasie odnaleziony

Ratownikom udało się dotrzeć w niedzielę rano do jednego z sześciu górników uwięzionych pod ziemią od piątku po zawaleniu się chodnika w kopalni w Kuźnieckim Zagłębiu Węglowym (Kuzbas) na Syberii Zachodniej - podała rosyjska agencja ITAR-TASS.

Jego stan oceniany jest jako średniociężki. Ma uraz głowy i połamane żebra. Do zdarzenia doszło w kopalni im. Lenina w Mieżdurieczeńsku, w obwodzie kemerowskim. Na odcinku korytarza, gdzie doszło do wypadku, pracowało 17 osób. Ze strefy zagrożenia udało się wyprowadzić 11 górników.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Sejmowa komisja za poprawkami do projektu ustawy, który ma uprościć inwestycje w energetykę jądrową

Objęcie nowymi przepisami już realizowanych projektów, a nie tylko nowych, zakładają poprawki do projektu nowelizacji ustawy o przygotowaniu i realizacji inwestycji w energetykę jądrową, zarekomendowane w środę przez sejmową komisję ds. energii, klimatu i aktywów państwowych.

Infrastruktura sportowa outdoor jako element rewitalizacji obszarów miejskich i przemysłowych

Infrastruktura sportowa outdoor może być sposobem na ożywienie miast i zmienianie przemysłowych pejzaży w bardziej przyjazne przestrzenie publiczne. Pozwala nie tylko na tworzenie estetycznych i funkcjonalnych miejsc, ale również promuje aktywność fizyczną. Dzięki dobrze zaplanowanym inwestycjom takie obiekty mogą przyciągać zarówno mieszkańców, jak i turystów, stając się popularnymi ośrodkami rekreacji.

Iloma daninami obłożone jest polskie górnictwo? Aż trudno uwierzyć!

W latach 2004 –2024 górnictwo węgla kamiennego wpłaciło do budżetu państwa, budżetów lokalnych oraz państwowych funduszy „parabudżetowych” kwotę 145 450 572,60 tys. zł.

Wojciech Balczun: Wszelkimi sposobami próbujemy uratować JSW

Minister Aktywów Państwowych, Wojciech Balczun, na antenie RMF FM odniósł się do sytuacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej. – Perspektywy i sygnały z rynku delikatnie napawają optymizmem, ale bez tej głębokiej restrukturyzacji JSW się w tym modelu finansowym nie utrzyma – podkreślił.