Rekordowy kwiecień w Kraków Airport

fot: Krystian Krawczyk

8 maja swoją bazę na krakowskim lotnisku otworzy WizzAir

fot: Krystian Krawczyk

W kwietniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 674 707 pasażerów. To o 95 tys., czyli 16 proc. więcej, niż w kwietniu 2018 r. 

Jak podali przedstawiciele Kraków Airport łącznie w ciągu czterech, pierwszych miesięcy 2019 r. zostało obsłużonych  2307715 pasażerów czyli o 322 tys. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. 

- Początek sezonu LATO 2019 powitaliśmy z bardzo dobrym wynikiem, który świadczy o dalszym wzroście ruchu pasażerskiego na krakowskim lotnisku - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. - Nasz narodowy przewoźnik PLL LOT wprowadził dwa połączenia, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród pasażerów: do Bukaresztu oraz do Olsztyna-Mazury. Bazowy przewoźnik Ryanair od kwietnia operuje do Bordeaux, Berlina-Tegel, Katanii, Kopenhagi, Hamburga, Szczecina, Bari, Rimini, Zadaru, Salonik. W kwietniu powitaliśmy także pierwszy samolot Wizz Air, który od 4 kwietnia oferuje połączenia do Londynu-Luton. Od zeszłego miesiąca również do Kijowa. W 2019 roku Wizz Air oferować będzie 18 połączeń. Oficjalne otwarcie bazy Wizzair na krakowskim lotnisku już 8 maja - zapowiedział prezes Kraków Airport

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Kupujemy mniej, inflacja w górę

Spożycie prywatne będzie rosło wolniej w 2026 r. niż w roku poprzednim - napisał ekonomista banku Credit Agricole Krystian Jaworski w komentarzu do danych GUS. Jako powód wskazał rosnącą inflację, która zmniejsza siłę nabywczą konsumentów.

Domański: Pakiet "Ceny Paliwa Niżej" zostanie prawdopodobnie przedłużony

Pakiet "Ceny Paliwa Niżej" zostanie prawdopodobnie przedłużony - poinformował minister finansów i gospodarki Andrzej Domański w poniedziałek podczas Forum Gospodarczego "Rzeczpospolitej".

Niebawem decyzja w sprawie drugiej jednostki FSRU. To kluczowe dla bezpieczeństwa

W najbliższych tygodniach zapadnie decyzja o ewentualnym zakontraktowaniu drugiej jednostki FSRU w Zatoce Gdańskiej. Decydujący będzie finał procedury "open season", badającej rynek - poinformował PAP prezes Gaz-Systemu Sławomir Hinc.

1751021169 sesja 26 06 2511

Pierończyk: Potrzebne decyzje polityczne ws. Huty Pokój Profile i Huty Pokój Konstrukcje

Prezydent Rudy Śląskiej Michał Pierończyk ocenił w poniedziałek, że po przygotowaniu rozwiązań dla spółek Huta Pokój Profile i Huta Pokój Konstrukcje, potrzebne są decyzje polityczne ws. ich wdrożenia. W Częstochowie wyszło w branży hutniczej, to w Rudzie Śląskiej też to jest możliwe - ocenił.