Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.70 PLN (0.00%)

KGHM Polska Miedź S.A.

323.20 PLN (-2.27%)

ORLEN S.A.

126.98 PLN (-0.33%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.40 PLN (-0.48%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.82 PLN (-1.39%)

Enea S.A.

22.72 PLN (-1.22%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.00 PLN (+0.42%)

Złoto

4 766.29 USD (-1.70%)

Srebro

77.22 USD (-3.53%)

Ropa naftowa

96.88 USD (+2.49%)

Gaz ziemny

2.69 USD (+1.01%)

Miedź

6.04 USD (-0.07%)

Węgiel kamienny

101.70 USD (-1.12%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.70 PLN (0.00%)

KGHM Polska Miedź S.A.

323.20 PLN (-2.27%)

ORLEN S.A.

126.98 PLN (-0.33%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.40 PLN (-0.48%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.82 PLN (-1.39%)

Enea S.A.

22.72 PLN (-1.22%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.00 PLN (+0.42%)

Złoto

4 766.29 USD (-1.70%)

Srebro

77.22 USD (-3.53%)

Ropa naftowa

96.88 USD (+2.49%)

Gaz ziemny

2.69 USD (+1.01%)

Miedź

6.04 USD (-0.07%)

Węgiel kamienny

101.70 USD (-1.12%)

Ratownicy z CSRG ćwiczyli wspólnie Austriakami i Niemcami w Erzberg

fot: ARC/CSRG

Polscy ratownicy górniczy z CSRG uzyskali po akcji bardzo wysokie oceny organizatorów ćwiczeń w Alpach

fot: ARC/CSRG

+8 Zobacz galerię

Galeria
(11 zdjęć)

Polscy ratownicy z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu wzięli udział we wspólnych ćwiczeniach z ratownikami z Austrii i Niemiec.

Po powrocie realcją i wrażeniami z ćwiczeń, które przebiegały na terenie kopalni odkrywkowej i w wyrobiskach tunelu badawczego w miejsowości Erzberg, podzielili się na spotkaniu z prezesem dr. Piotrem Buchwaldem i zarządem CSRG. Szef stacji osobiście podziękował ekipie ratowników za bardzo wysoką ocenę, jaką wystawili im gospodarze-organizatorzy ćwiczeń.

Do wspólnych zmagań zaprosili Polaków ratownicy austriaccy.

- W  pierwszym dniu pobytu w Austrii odbyły się warsztaty ratownicze, natomiast następnego dnia ćwiczenia, w których uczestniczyło także wojsko. Zadaniem naszych ratowników było odnalezienie dwóch poszkodowanych, wydostanie ich z zawału oraz zastosowanie podstawowego zaopatrzenia medycznego. Dodatkowym utrudnieniem było całkowite zadymienie - opisuje Robert Wnorowski, rzecznik prasowy CSRG w Bytomiu.

Po raz kolejny ratownicy górniczy z CSRG potwierdzili światową klasę. Polakom za akcję wystawiono badzo wysokie oceny, m.in. za profesjonalizm i zaangażowanie w wykonywane zadanie.

Erzberg w austriackiej Styrii w Alpach Kruszcowych (z najwyższym szczytem Gößeck na wysokości 2215 m n.p.m.) to prastary ośrodek wydobycia rud żelaza. Kopalnie na górze Erzberg pracowały już w czasach rzymskich.
Góra słynie także na świecie z rozgrywanych w nieczynnych kopalniach odkrywkowych w maju-czerwcu od 1995 r. wyścigach motocyklowych klasy enduro znanych jako Erzbergrodeo.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Pgg

Rozmowy o wynagrodzeniach w górniczej spółce. Jest termin spotkania

Prezes Polskiej Grupy Górniczej Łukasz Deja zaprosił liderów organizacji związkowych działających w spółce na spotkanie dotyczące wynagrodzeń w PGG.

GKS Tychy podczas meczu z ŁKS-em Łódź świętował 55. urodziny. Nie brakowało górniczych akcentów

18 kwietnia piłkarze GKS-u Tychy uczcili 55-lecie klubu w wyjątkowej oprawie silnie zakorzenionej w górniczej tradycji regionu. Spotkanie z ŁKS-em Łódź, wygrane 3:2, stało się nie tylko sportowym widowiskiem, ale także symbolicznym hołdem dla pracy pokoleń górników.

Enea chce w tym roku przygotować znaczące inwestycje w magazyny energii

Enea chce w tym roku skupić się na przygotowaniu inwestycji w magazyny energii - poinformował we wtorek wiceprezes spółki Bartosz Krysta. Wartość inwestycji na ten cel wrośnie jednak dopiero w przyszłym roku.

Zgromadzenie Metropolii przyjęło uchwałę ws. finansowania komunikacji w 2025 r.

Zgromadzenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii przyjęło we wtorek uchwałę ws. określenia ostatecznej wysokości części zmiennej składki gmin członkowskich za 2025 r. Część ta, z której finansowana jest głównie komunikacja miejska, wyniosła łącznie 1,131 mld zł.