Rafako z nagrodą „Biały Węgiel”
fot: Rafako
Dr inż. Eugeniusz Myszka, wiceprezes Rafako ze statuetką Biały Węgiel przyznaną firmie za osiągnięcia w dziedzinie budowy urządzeń przyjaznych środowisku
fot: Rafako
„Biały Węgiel” przyznawany jest za wybitne osiągnięcia w dziedzinie energetyki zarówno osobom fizycznym jak i instytucjom czy też firmom. Konkurs, odbył się po raz drugi. Wręczenie nagrody odbyło się podczas Międzynarodowej Konferencji Naukowo – Technicznej „Energetyka 2008”, organizowanej przez Politechnikę Wrocławską.
Rafako znalazło się w gronie kilku laureatów statuetki, wśród których był wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak, koncern RWE Power AG, Kompania Węglowa S.A. oraz zespół Politechniki Szczecińskiej w osobach prof. Władysława Nowaka, dr. hab. inż. Aleksandra Stachela oraz dr inż. Aleksandry Borusewicz-Gozdur.