PZZ „Kadra” ma nowy statut

Porozumienie Związków Zawodowych „Kadra” przyjęło znowelizowany statut związku. Głosowanie nad dokumentem odbyło się podczas środowego Zjazdu Nadzwyczajnego związku – dowiedział się portal nettg.pl.

 

Projekt nowego statutu opierał się na dotychczas obowiązującym dokumencie, do którego wprowadzono niezbędny słownik. Sprecyzowano także i uszczegółowiono zasady dotyczące przyjmowania nowych organizacji, ich praw i obowiązków prowadzenia niezbędnego rejestru tych organizacji, uściślono zapisy dotyczące organów „Kadry”, zasad ich pracy i kompetencji oraz prawa i obowiązki członków organów „Kadry”.

 

Zjazd Nadzwyczajny przyjął nowy Statut PZZ „Kadra”.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

7,8 mln zł na rozwój kompetencji w transporcie i energetyce OZE

Ponad 7,8 mln zł może trafić na rozwój kompetencji w transporcie i sektorze OZE w ramach konkursu, którego celem jest ograniczenie niedoboru wykwalifikowanych pracowników w obu branżach - poinformowała w piątek Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Nabór ruszy we wrześniu.

Martwią cię ceny benzyny? Będzie jeszcze gorzej. Podziękuj Trumpowi

Cena ropy w USA zwyżkuje. Inwestorzy obawiają się o ponowne zakłócenia w dostawach wobec zamknięcia cieśniny Ormuz i planów poboru opłat za tranzyt.

Rusza remont skrzyżowania trzech ulic w Katowicach

13 sierpnia rozpoczną się prace związane z przebudową nawierzchni jezdni na skrzyżowaniu ul. Panewnickiej, ul. Medyków i ul. Kijowskiej w Katowicach – informują w katowickim magistracie. Remont został zaplanowany w okresie wakacyjnym, aby ograniczyć utrudnienia dla kierowców. Zakończenie inwestycji przewidziano na koniec sierpnia.

Węgiel, atom czy OZE? Wyniki sondażu o przyszłości energetyki

Na zlecenie fundacji More in Common Polska przeprowadzono sondaż na temat polityki klimatycznej i idealnego miksu energetycznego. Z jakich źródeł, według ankietowanych, powinniśmy czerpać najwięcej energii za 20 lat? Węgiel, atom czy OZE?