Pyrzowice laureatem konkursu „Katowice bez barier”
Port Lotniczy Katowice-Pyrzowice zajął pierwsze miejsce w konkursie „Katowice bez barier”. Wielki finał odbył się na początku lutego w katowickim „Altusie”. To kolejne miejsce przyjazne niepełnosprawnym, którzy mogą się czuć bezpiecznie na śląskim lotnisku. Zostało ono wyróżnione przez Centrum Integracji w Katowicach.
- Port dba o wysoką jakość obsługi pasażerów, również niepełnosprawnych. Do ich dyspozycji jest specjalna strona internetowa z dużą czcionką oraz lektorem dla pasażerów niedowidzących. Dzięki usłudze SOS, osoba mająca problem z poruszaniem może zgłosić fakt pobytu na lotnisku. Specjalnie przeszkolone osoby pomogą jej przy odprawie oraz w drodze na pokład samolotu – wyjaśnia portalowi nettg.pl Cezary Orzech, rzecznik prasowy portu lotniczego.
Oprócz Portu Lotniczego Katowice-Pyrzowice na miano obiektu przyjaznego niepełnosprawnym zasłużyło kilkanaście budynków z Katowic. Wśród nich znalazły się: Urząd Miasta w Katowicach, Biblioteka Śląska, Teatr Ateneum oraz Rondo Sztuki. Kolejna edycja konkursu „Katowice bez barier” już za rok.