Przewóz szczególnie wrażliwy
fot: Jolanta Talarczyk
fot: Jolanta Talarczyk
Zygmunt Folta, prezes zarządu Centrum Badań i Dozoru Górnictwa Podziemnego dla nettg-pl:
Głównym motywem VI Międzynarodowej Konferencji „Bezpieczeństwo pracy urządzeń transportowych w górnictwie” jest poszukiwanie odpowiedzi na zasadnicze pytanie - jak zwiększyć skuteczność działań dla poprawy bezpieczeństwa prowadzenia transportu w polskim górnictwie podziemnym, zwłaszcza w kopalniach węgla kamiennego i rud miedzi, ale też soli i
innych minerałów?
Właśnie tej przewodniej myśli był podporządkowany, rozpoczynający konferencję, panel dyskusyjny. Był to czas pogłębionej refleksji jego uczestników - naukowców, reprezentantów nadzoru górniczego, przedstawicieli przedsiębiorców i producentów urządzeń transportowych, a też rzeczoznawców oraz ekspertów pokrewnych dziedzin - nad zarysowaniem zasadniczych problemów, barier oraz zdefiniowaniem obszarów, wymagających szczególne intensywnej pracy, by podnieść poziom bezpieczeństwa urządzeń do przewozu ludzi, materiałów i urobku.