Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji
Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.
fot: JSW SA
Grupa kapitałowa Jastrzębskiej Spółki Węglowej jest jedynym w Unii Europejskiej producentem węgla koksowego
fot: JSW SA
Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.
Jak wskazano w komunikacie, Łukasz Czopik uzasadnił swoją decyzję podjęciem nowych obowiązków zawodowych.
W połowie czerwca Tauron poinformował, że rada nadzorcza spółki powołała z dniem 1 lipca Łukasza Czopika w skład zarządu, powierzając mu funkcję wiceprezesa ds. zgodności i ciągłości działania operacyjnego.
JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego w UE i jeden z wiodących producentów koksu używanego do wytopu stali. Prowadzi wydobycie w czterech kopalniach: Borynia-Zofiówka, Budryk, Knurów-Szczygłowice i Pniówek. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych.