Przedsiębiorcy z BCC rozczarowani odejściem Gomułki z resortu finansów
Organizacja przedsiębiorców Business Centre Club (BCC) z \"rozczarowaniem i niepokojem\" przyjęła rezygnację Stanisława Gomułki z funkcji wiceministra finansów.
- BCC z rozczarowaniem i niepokojem odbiera informację o rezygnacji Stanisława Gomułki z funkcji wiceministra finansów - napisała organizacja w komunikacie.
Według BCC, Stanisław Gomułka to \"zdecydowany zwolennik szybkiego wejścia Polaków do strefy euro, radykalnego uporządkowania finansów publicznych, ograniczenia wydatków rządowych i deficytu budżetowego, zmniejszenia podatków\".
Zdaniem BCC - odejście Gomułki z resortu finansów - \"stawia pod znakiem zapytania ekonomiczno-finansową politykę rządu\".
BCC wyraża nadzieję, że powody odejścia prof. Gomułki zostaną podane do publicznej wiadomości.
Wiceminister finansów Stanisław Gomułka zrezygnował w środę ze swojej funkcji. Jak powiedział PAP, odszedł z resortu z powodów merytorycznych.
Minister finansów Jacek Rostowski wyraził w środę żal z powodu tej rezygnacji.
- Stanisław Gomułka jest od lat moim przyjacielem. Wysoko cenię jego kompetencje i poglądy ekonomiczne. Tą drogą pragnę mu bardzo serdecznie podziękować za naszą paromiesięczną współpracę w resorcie finansów - napisał w rozesłanym do mediów komunikacie.