Prymas Polski: Bazylikę w Panewnikach wzniesiono na węglu
Kardynał w swojej homilii przyznał, że kościół w Panewnikach przypomina mu świątynię, w której był chrzczony przed 79 laty. Dodał, że kościół z rodzinnego Inowrocławia osadzony jest na soli, zaś bazylika w Katowicach na węglu.
Kardynał Glemp przypomniał także wydarzenia z kopalni \"Wujek\" z 1981 roku, w której zginęło 9 górników. Kopalnia ta leży zaledwie kilka kilometrów od Bazyliki franciszkanów.
W naszej galerii - bazylika franciszkańska pw. św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP w Katowicach Panewnikach w obiektywie Adama Miozgi.
Zdjęcia ze strony internetowej parafia.panewniki.pl