Protest ekologów przed elektrownią w Koninie
Ekolodzy żądają włączenia w \"Politykę energetyczną kraju do 2030 roku\" planu stopniowego odchodzenia od węgla, przedstawienia na konferencja klimatycznej w Poznaniu planu działania, który umożliwi Polsce osiągnięcie minimum 15 proc. energii ze źródeł odnawialnych do 2020roku.
Żądają też odstąpienia od planów budowy kolejnych odkrywek węgla brunatnego w Polsce.