Projekty na wynalazki ekologiczne mają szanse na dofinansowanie

Małe i średnie przedsiębiorstwa mają możliwość skorzystania z szerokiej oferty finansowania różnych sfer swojej działalności. Jak dowiedział się portal nettg.pl w Biurze Prasowym Zarządu Województwa Śląskiego, o szczegółach oferty będzie można się dowiedzieć w trakcie seminarium, które odbędzie się 24 maja w siedzibie Centrali Zaopatrzenia Hutnictwa w Katowicach.

W roli organizatorów seminarium występuje Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli we współpracy z Instytutem Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach oraz Regionalnym Punktem Kontaktowym przy Politechnice Śląskiej w Gliwicach.

W trakcie spotkania omówione zostaną możliwości i zasady pozyskania dofinansowania dla przedsiębiorstw na realizację projektów o charakterze innowacyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem technologii ekologicznych. Ponadto uczestnicy seminarium uzyskają informacje na temat możliwości otrzymania wsparcia w transferze technologii czy pomocy w pisaniu wniosków.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Kolejny ważny dzień dla Zielonych Pracowni. Rozstrzygnięto XII edycję konkursu

Sztandarowy konkurs Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach od dwunastu już lat wspiera edukację dzieci i młodzieży. W sumie powstało już 789 nowoczesnych Zielonych Pracowni na terenie całego województwa śląskiego.

Polska i Niemcy udostępnią 60 tys. Biletów Przyjaźni dla młodych podróżnych

Resort infrastruktury oraz Federalne Ministerstwo Transportu Niemiec uruchamiają kolejowy Polsko-Niemiecki Bilet Przyjaźni, z którego będzie mogło skorzystać 60 tys. młodych osób w wieku od 18 do 27 lat. Każdy z krajów udostępni po 30 tys. biletów - poinformowało w środę polskie ministerstwo.

Mateusz Pindel, prezes WFOŚiGW w Katowicach: Spółdzielnie energetyczne budują bezpieczeństwo lokalnych społeczności

Przedstawicieli samorządów, świata nauki, instytucji publicznych oraz biznesu spotkali się na I Forum Spółdzielni Energetycznych i Liderów Transformacji w województwie śląskim. - Spółdzielnie energetyczne budują bezpieczeństwo lokalnych społeczności – podkreślił Mateusz Pindel, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Polacy w średnim wieku zadłużeni na 28 mld zł

Polacy w średnim wieku, czyli osoby między 36. a 59. rokiem życia, mają 28 mld zł zaległości - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. Zdecydowana większość długów stanowią zaległe alimenty.