Program konferencji Rynek Węgla 2009
I sesja
Węgiel znów pożądany (podczas tej sesji zaproszeni prelegenci-eksperci rynkowi przedstawią sytuację na międzynarodowym rynku węgla, czynniki wpływające na zwiększony popyt tego surowca, w tej części przewidziane jest wystąpienie wicepremiera Pawlaka, ewentualnie osoby odpowiedzialnej za górnictwo w MG),
W tej części planowane są wystąpienia m.in.: Jerzy Galemba (analityk Węglokoksu) – rozwój rynku węglowego w świecie, a zwłaszcza w Europie, Adrian Furgalski (dyrektor ZD TOR) – rozwój rynku towarowego transportu kolejowego w Polsce.
Czas: 10.00-11.30
Przerwa kawowa: 11.30-11.45
II sesja
Jaka podaż węgla (podczas tej sesji główni producenci węgla kamiennego w Polsce przedstawią swoje plany produkcyjne oraz handlowe na przyszły rok),
W tej części planowane są wystąpienia m.in.: Mirosław Kugiel (prezes KW SA) – możliwości produkcyjne i handlowe KW SA w nadchodzącym roku, Jarosław Zagórowski (prezes JSW SA) – możliwości produkcyjne i handlowe JSW SA w nadchodzącym roku, Piotr Matuszak (prezes SUEK Polska) – rosyjski węgiel na polskim rynku, plany SUEK.
Czas: 11.45-13.30
Lunch: 13.30-14.00
III sesja
Oczekiwania konsumentów (ta część konferencji przypadnie przedstawicielom firm współpracującym z górnictwem, bezpośrednim konsumentom węgla),
W tej części planowane są wystąpienia przedstawicieli m.in.: energetyki zawodowej (potwierdzony udział Stanisława Tokarskiego, wiceprezesa Tauron), energetyki komunalnej oraz indywidualnej, koksownictwa, przemysłu chemiczno-azotowego (potwierdzony udział Krzysztofa Jałosińskiego, prezesa ZA Kędzierzyn). Nazwiska pozostałych prelegentów są na etapie ustaleń.
Czas: 14.00-15.45
Przerwa kawowa: 15.45-16.00
IV sesja
Ile jest rynku w rynku węgla? (w tej części eksperci rynkowi zwrócą uwagę na mankamenty rynku węgla, w tym m.in. czy ceny surowca odpowiadają koniunkturze).
W tej części planowane są wystąpienia m.in.: prof. Wiesław Blaschke (PAN), Herbert Gabryś (ekspert rynku energetycznego, były wiceminister gospodarki), prof. Andrzej Sadowski (Centrum im. A. Smitha).
Czas: 16.00-17.30
Kolacja: 18.00
4 listopada (wtorek):
Zainteresowani uczestnicy konferencji będą mieli okazję na własne oczy obejrzeć funkcjonowanie kopalni (prawdopodobnie kop. Makoszowy), w tym eksploatację węgla lub zwiedzić zabytkową kopalnię Guido w Zabrzu.

A = Hotel Qubus, ul. Uniwersytecka 13, Katowice
fot. maps.google.pl