Program konferencji Rynek Węgla 2009

3 listopada (poniedziałek):

I sesja

Węgiel znów pożądany (podczas tej sesji zaproszeni prelegenci-eksperci rynkowi przedstawią sytuację na międzynarodowym rynku węgla, czynniki wpływające na zwiększony popyt tego surowca, w tej części przewidziane jest wystąpienie wicepremiera Pawlaka, ewentualnie osoby odpowiedzialnej za górnictwo w MG),

W tej części planowane są wystąpienia m.in.: Jerzy Galemba (analityk Węglokoksu) – rozwój rynku węglowego w świecie, a zwłaszcza w Europie, Adrian Furgalski (dyrektor ZD TOR) – rozwój rynku towarowego transportu kolejowego w Polsce.

Czas: 10.00-11.30

Przerwa kawowa: 11.30-11.45

II sesja
Jaka podaż węgla (podczas tej sesji główni producenci węgla kamiennego w Polsce przedstawią swoje plany produkcyjne oraz handlowe na przyszły rok),

W tej części planowane są wystąpienia m.in.: Mirosław Kugiel (prezes KW SA) – możliwości produkcyjne i handlowe KW SA w nadchodzącym roku, Jarosław Zagórowski (prezes JSW SA) – możliwości produkcyjne i handlowe JSW SA w nadchodzącym roku, Piotr Matuszak (prezes SUEK Polska) – rosyjski węgiel na polskim rynku, plany SUEK.

Czas: 11.45-13.30

Lunch: 13.30-14.00

III sesja
Oczekiwania konsumentów (ta część konferencji przypadnie przedstawicielom firm współpracującym z górnictwem, bezpośrednim konsumentom węgla),

W tej części planowane są wystąpienia przedstawicieli m.in.: energetyki zawodowej (potwierdzony udział Stanisława Tokarskiego, wiceprezesa Tauron), energetyki komunalnej oraz indywidualnej, koksownictwa, przemysłu chemiczno-azotowego (potwierdzony udział Krzysztofa Jałosińskiego, prezesa ZA Kędzierzyn). Nazwiska pozostałych prelegentów są na etapie ustaleń.

Czas: 14.00-15.45

Przerwa kawowa: 15.45-16.00

IV sesja
Ile jest rynku w rynku węgla? (w tej części eksperci rynkowi zwrócą uwagę na mankamenty rynku węgla, w tym m.in. czy ceny surowca odpowiadają koniunkturze).

W tej części planowane są wystąpienia m.in.: prof. Wiesław Blaschke (PAN), Herbert Gabryś (ekspert rynku energetycznego, były wiceminister gospodarki), prof. Andrzej Sadowski (Centrum im. A. Smitha).

Czas: 16.00-17.30

Kolacja: 18.00

4 listopada (wtorek):

Zainteresowani uczestnicy konferencji będą mieli okazję na własne oczy obejrzeć funkcjonowanie kopalni (prawdopodobnie kop. Makoszowy), w tym eksploatację węgla lub zwiedzić zabytkową kopalnię Guido w Zabrzu.

\"\"


















A = Hotel Qubus, ul. Uniwersytecka 13, Katowice
fot. maps.google.pl

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Łzy w cechowni i wagonik z ostatnią toną węgla. Historyczny koniec wydobycia w KWK Bielszowice

W czwartek, 25 czerwca, po 122 latach działalności symbolicznie zakończono wydobycie węgla w kopalni Bielszowice. - Przez te wszystkie dekady Bielszowice były naszym wspólnym domem i miejscem ciężkiej pracy. Złoża, które pozostawili nam nasi przodkowie, pozwoliły zbudować pomyślność wielu pokoleń - podkreślano podczas czwartkowej uroczystości.

Energetyczni giganci podpisali list intencyjny ws. odbudowy energetyki Ukrainy

Szefowie PGE, Orlenu, Enei i Tauronu podpisali w Gdańsku list intencyjny dotyczący zaangażowania w odbudowę ukraińskiej infrastruktury energetycznej. Minister aktywów państwowych Wojciech Balczun podkreślił, że nie wyobraża sobie, żeby polskie firmy nie brały udziału w odbudowie Ukrainy.

Górnicza spółka wygrała proces z ekologami. Poszło o koncesję

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną Fundacji Frank Bold. Tym samym zakończył się wieloletni spór dotyczący koncesji Kopalni Turów. 

Wiemy, ile w piątek zapłacisz za benzynę. Będzie taniej

W piątek litr benzyny 95 ma kosztować nie więcej niż 5,95 zł, benzyny 98 - 6,65 zł, a diesla - 6,12 zł - wynika z czwartkowego obwieszczenia Ministra Energii. Oznacza to, że ceny maksymalne obu rodzajów benzyny będą niższe niż w czwartek, a cena diesla będzie wyższa.