Będzie m.in. uczestniczyć w obchodach 20 rocznicy aksamitnej rewolucji. Tuż przed wyjazdem na Słowację prof. Jerzy Buzek powiedział:
- Chciałbym skorzystać z okazji, aby mówić o bezpieczeństwie energetycznym. Wiem, jak ważne jest to na Słowacji, w szczególności biorąc pod uwagę doświadczenia z zeszłej zimy. Jestem promotorem idei stworzenia\" Europejskiej Wspólnoty Energetycznej \"jako odpowiedzi na problemy z dostawami gazu – przytacza biuro prasowe przewodniczącego Europarlamentu.
Pracująca dla kopalń spółka planuje emisję akcji, by pozyskać środki na zaspokojenie wierzycieli
Zarząd PKP Cargo chce wyemitować w ofercie publicznej od 75 mln do 89,57 mln akcji o nominalnej wartości 1 zł każda, co ma zapewnić środki na spłatę zobowiązań firmy - poinformowała we wtorek wieczorem spółka. O tym, czy plany zostaną przyjęte, ma zdecydować piątkowe nadzwyczajne walne zgromadzenie.