Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

34.75 PLN (+5.43%)

KGHM Polska Miedź S.A.

277.20 PLN (-2.39%)

ORLEN S.A.

135.00 PLN (+0.82%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.89 PLN (-1.89%)

TAURON Polska Energia S.A.

10.53 PLN (-2.50%)

Enea S.A.

25.96 PLN (-0.15%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

37.00 PLN (+7.40%)

Złoto

4 797.62 USD (+0.55%)

Srebro

75.30 USD (+1.68%)

Ropa naftowa

103.71 USD (-5.90%)

Gaz ziemny

2.79 USD (-1.31%)

Miedź

5.68 USD (+0.64%)

Węgiel kamienny

121.95 USD (0.00%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

34.75 PLN (+5.43%)

KGHM Polska Miedź S.A.

277.20 PLN (-2.39%)

ORLEN S.A.

135.00 PLN (+0.82%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.89 PLN (-1.89%)

TAURON Polska Energia S.A.

10.53 PLN (-2.50%)

Enea S.A.

25.96 PLN (-0.15%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

37.00 PLN (+7.40%)

Złoto

4 797.62 USD (+0.55%)

Srebro

75.30 USD (+1.68%)

Ropa naftowa

103.71 USD (-5.90%)

Gaz ziemny

2.79 USD (-1.31%)

Miedź

5.68 USD (+0.64%)

Węgiel kamienny

121.95 USD (0.00%)

Górnictwo: KGHM Zanam szuka wiceprezesa, rada będzie rozmawiać z kandydatami

1529679226 ladowarka kghm zanam

fot: KGHM Zanam

KGHM Zanam należy do największych w Polsce producentów maszyn i urządzeń dla sektora górniczego

fot: KGHM Zanam

Rada nadzorcza KGHM Zanam - spółki należącej do Grupy KGHM - w środę, 5 czerwca ma przeprowadzić rozmowy z kandydatami na stanowisko wiceprezesa ds. technicznych. Obecnie zarząd spółki jest dwuosobowy. Tworzą go prezes Marcin Skórski oraz wiceprezes ds. finansowych Marek Bednarz.

Ogłoszenie o postępowaniu kwalifikacyjnym na stanowisko wiceprezesa ds. technicznych zostało opublikowane 23 maja. Aplikacje można było składać do poniedziałku, 3 czerwca. Tego dnia nastąpiło także ich otwarcie przez radę nadzorczą spółki. Do etapu rozmów dopuszczeni zostali kandydaci, którzy spełnili wymogi formalne i merytoryczne.

KGHM Zanam należy do największych w Polsce producentów maszyn i urządzeń dla sektora górniczego. Spółka wytwarza również sprzęt stosowany w systemach przeładunkowych, zespołach transportowych, skalnictwie i kopalniach odkrywkowych. Ponadto jest także znaczącym producentem odlewów staliwnych i żeliwnych. Spółka świadczy także usługi realizacji inwestycji w formule EPC, usługi utrzymania ruchu i remontów, usługi transportu i spedycji oraz specjalistyczne usługi na terenie głębinowych zakładów wydobywczych (usługi górnicze, usługi serwisu maszyn oraz usługi transportu pod ziemią).

Historia KGHM Zanam to historia dwutorowego rozwoju dwóch podmiotów utworzonych przy nowopowstałych zakładach górnictwa miedziowego – legnickiego Legmetu i polkowickiego Zanamu. Spółki zostały połączone w kwietniu 2003 r. Wówczas powstał Dolnośląska Fabryka Maszyn Zanam-Legmet. W marcu 2013 r. spółka zmieniła nazwę na KGHM Zanam, w celu podkreślenia związku z miedziowym potentatem. Z dniem 17 kwietnia 2015 r. spółka KGHM Zanam sp. z o.o. została przekształcona w spółkę akcyjną.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

RegioJet naruszył prawa pasażerów? Grozi mu kara do 2 proc. rocznego przychodu

RegioJet nie uruchomił w 2025 r. planowanych pociągów, naruszając zbiorowe interesy pasażerów - poinformował we wtorek Urząd Transportu Kolejowego. Prezes UTK może nałożyć na przewoźnika karę w wysokości do 2 proc. rocznego przychodu.

Szansa na deeskalację konfliktu w Iranie mogłaby doprowadzić do szybkiego osłabienia dolara

Szansa na deeskalację konfliktu w Iranie mogłaby doprowadzić do szybkiego osłabienia dolara - ocenili we wtorek analitycy DM BOŚ. Podkreślili, że sytuacja na rynku surowców jest stabilna, ale nadal drożeje ropa.

Bumech ma umowę w sprawie zakupu kopalni rud cynku, miedzi i srebra w RPA

Bumech podpisał umowę określającą zasady przejęcia kontroli nad kopalnią rud cynku, miedzi, srebra i metali towarzyszących Maranda w Limpopo w RPA - poinformowała spółka w komunikacie.

Są wyniki konkursu na opracowanie koncepcji dla terenów po kopalni Wujek i okolicy

Katowice ogłosiły wyniki konkursu na opracowanie koncepcji urbanistycznej ponownego zagospodarowania terenów w rejonie KWK Wujek. Najwyżej oceniona została praca pracowni P.A. NOVA z Gliwic, która - zdaniem sądu konkursowego - wyróżniła się strukturalnym, wielopoziomowym myśleniem o kształtowaniu przestrzeni.