Prezydent Finlandii o Gazociągu Północnym
Omawiając problem Gazociągu Północnego, który ma być ułożony wzdłuż fińskich wód terytorialnych, powiedziała, że nie należy tej sprawy rozpatrywać w kategoriach politycznych. Według niej dla Finlandii jest to wyłącznie problem ekologiczny.
- Dlaczego mielibyśmy wzbraniać Niemcom kupowania gazu w Rosji? - pytała retorycznie prezydent Finlandii.