Prezes węglowej spółki na czele ważnego stowarzyszenia

1714370990 kaczorowski pge facebook

fot: Facebook

Jacek Kaczorowski, prezes PGE GiEK

fot: Facebook

Jacek Kaczorowski, prezes zarządu spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, został powołany na stanowisko prezesa zarządu Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie, zrzeszającego największych wytwórców energii elektrycznej w Polsce – poinformowali przedstawiciele PGE GiEK.

Nowy zarząd Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie został wybrany podczas Walnego Zebrania Członków TGPE, które odbyło się 13 czerwca w Warszawie. Do zarządu TGPE dołączył również Marcin Laskowski, Wiceprezes Zarządu ds. Regulacji PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Prezes Jacek Kaczorowski, kierujący pracami zarządu największej w Polsce spółki wytwórczej, pokreślił rolę TGPE w koordynacji działań producentów energii elektrycznej w Polsce, przede wszystkim w kontekście trwającego procesu transformacji.

- Towarzystwo Gospodarcze Polskie Elektrownie od lat aktywnie współpracuje z organami administracji rządowej w zakresie wypracowania jak najlepszych rozwiązań dotyczących funkcjonowania sektora elektroenergetycznego. Prace te dotyczą głównie przygotowania, opiniowania oraz wsparcia w tworzeniu aktów prawnych i konsultacji zmian legislacyjnych - zarówno krajowych, jak i europejskich. Uczestnictwo PGE GiEK w pracach TGPE, w ramach odpowiednich grup roboczych i zespołów ekspertów, umożliwia wypracowanie najlepszych rozwiązań dla spółki i pozostałych znaczących wytwórców energii elektrycznej w kraju – podkreślił prezes Jacek Kaczorowski.

Jak wskazano w komunikacie, w obliczu wyzwań stojących przed polską energetyką, rola TGPE jako organizacji zrzeszającej największe firmy branży, jest niezwykle istotna. Towarzystwo podejmuje szereg działań na rzecz wszechstronnego rozwoju oraz racjonalnego wykorzystania potencjału wytwórczego elektrowni, prezentuje wspólne stanowisko firm sektora energetycznego wobec władz kraju, a także prowadzi analizy w zakresie zmian organizacyjnych i rozwoju elektroenergetyki krajowej ze szczególnym uwzględnieniem sektora wytwarzania energii elektrycznej.

- Priorytetem nowych władz Towarzystwa będzie kontynuowanie tych prac, a także ukierunkowanie planowanych zmian rynku energii elektrycznej i usług systemowych w taki sposób, by uwzględniały interesy dużych elektrowni systemowych opartych na paliwach konwencjonalnych - powiedział prezes TGPE.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Uczcili rocznicę strajku w Fazosie i opiekuna Solidarności

Z okazji 36. rocznicy strajku w Fabryce Zmechanizowanych Obudów Ścianowych Fazos w Tarnowskich Górach  w kościele pw. Piotra i Pawła odbyła się uroczysta msza święta. Pod tablicami poświęconymi strajkującym i Solidarności złożono kwiaty. W zbiegu ulic Opolskiej, Cebuli i Królika odsłonięto tablicę z nazwą skweru. Od teraz nosi on oficjalnie imię ks. Zygmunta Trochy, proboszcza parafii Piotra i Pawła w latach 1976-2006, który duszpasterską opieką objął „Solidarność”.

Kopalnia ziemowit

Kopalnia Ziemowit zmodernizowała pompownię. Będą duże oszczędności

Stabilne ciśnienie w sieci, ponad 75% mniej zużywanej energii i zwrot z inwestycji w zaledwie 15 miesięcy – takie efekty przyniesie kompleksowa modernizacja pompowni hydroforowej wraz z instalacją paneli fotowoltaicznych w Oddziale KWK Piast-Ziemowit Ruch Ziemowit – informują w Polskiej Grupy Górniczej. Inwestycja – jak dodają w PGG - nie tylko radykalnie obniży koszty eksploatacji, ale także ograniczy awaryjność i wyeliminuje ryzyko przerw w dostawach wody pitnej do sieci kopalnianej i podmiotów zewnętrznych.

Będzie wsparcie dla branż energochłonnych

Polski przemysł ma mocne fundamenty, ale świat się zmienia, dlatego uruchamiamy wsparcie dla branż energochłonnych: dopłaty do cen energii i inwestycje w transformację energetyczną - poinformował w piątek minister finansów i gospodarki Andrzej Domański.

Future Mining Forum & Expo 2026. Trzy dni o przyszłości górnictwa, surowców i przemysłu

9-11 września w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się Future Mining Forum & Expo 2026, nowe wydarzenie Grupy PTWP, które powstało na bazie ponad 40-letniej tradycji targów górniczych. To trzy dni debat, spotkań biznesowych i prezentacji technologii, podczas których górnictwo zostanie pokazane w znacznie szerszym kontekście, jako jeden z fundamentów bezpieczeństwa surowcowego, energetycznego i przemysłowego.