Premier Pawlak zapowiedział, że spotka się ze związkowcami

Pawlak waldemar katowice BAR

fot: Bartłomiej Szopa

Premier Pawlak zapowiedział dziennikarzom, że spotka się ze związkowcami 3 września

fot: Bartłomiej Szopa

Od spotkania z dziennikarzami swoją wizytę w Katowicach rozpoczął wicepremier i minister gospodarki, Waldemar Pawlak. Po krótkiej konferencji prasowej Pawlak udał się na spotkanie z zarządami spółek węglowych.

 

Szef resortu gospodarki zapowiedział, że 3 września br., przy okazji obchodów jubileuszowych „Solidarności”, spotka się ze związkowcami ze śląskich kopalń. Wicepremier  podkreślił, że dla branży górniczej najważniejsze są teraz dobre zarządzanie spółkami węglowymi i utrzymanie miejsc pracy.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Termin ważności bonów za zwrot opakowań powinien wynieść minimum 3 miesiące

Nowy termin ważności bonów za zwrot opakowań w ramach systemu kaucyjnego powinien wynieść minimum 3 miesiące - powiedziała we wtorek szefowa MKiŚ Paulina Hennig-Kloska. Dodała, że jesienią powinien ukazać się wpis do wykazu prac rządu z projektem m.in. wydłużającym ważność bonu.

Zamki, skały i moc atrakcji. We wrześniu Jura zachwyci po raz kolejny

Od 18 do 20 września będzie odbywać się 9. edycja Juromanii. Wydarzenie ma promować jurajskie tradycje, kulturę, kuchnię i możliwości spędzania wolnego czasu na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

To miasto otrzymało potężne wsparcie na budowę ronda turbinowego

Dąbrowa Górnicza otrzymała dofinansowanie w wysokości 5,2 mln zł z budżetu państwa, które pozwoli na budowę ronda turbinowego na skrzyżowaniu Alei Róż i Legionów Polskich.

Lotnisko Katowice rozpoczęło rozbudowę terminala przylotowego C

Lotnisko Katowice przed sezonem wakacyjnym 2027 ma zakończyć rozpoczętą teraz rozbudowę i reorganizację terminala przylotowego C - przekazał we wtorek rzecznik lotniska Piotr Adamczyk. Dzienna przepustowość terminala ma wzrosnąć z 21,9 tys. do 37 tys. osób.