Porozumienie w Hucie Stalowa Wola

W Hucie Stalowa Wola zażegnano groźbę strajku. Związkowcy z NSZZ \"Solidarność\" porozumieli się z nabywcą jednego z zakładów Huty; Zakładu Sprężynownia. 

Związkowcy nie godzili się na sprzedaż Sprężynowni bez uprzedniego podpisania przez nabywcę pakietu socjalnego, gwarantującego załodze podwyżkę płac i zatrudnienie – przypomina Gazeta Wyborcza.

Porozumienie, jakie wynegocjowali związkowcy przewiduje m.in. 5 lat gwarancji zatrudnienia dla każdego pracownika. Pracodawca, w przypadku zwolnienia pracownika będzie musiał zapłacić mu 36-krotność pensji. W ciągu 60 dni od przejęcia zakładu pracownicy otrzymają bon prywatyzacyjny w wysokości 1 tys. zł. (na rękę).

HSW - Zakład Sprężynownia sp. z o.o. - produkuje sprężyny dla ponad 100 odbiorców w kraju i za granicą, na potrzeby kolejnictwa, przemysłu maszynowego, energetyki, górnictwa, elektroniki. Chce go kupić Tomasz Ćwierz, przedsiębiorca z Ostrowca Świętokrzyskiego, który w ubiegłym roku kupił od HSW postawioną w stan upadłości Ciągarnię.


MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Został górnikiem na jeden dzień. Wyjątkowa szychta w kopalni

Projekt „Zostań górnikiem na jeden dzień", w ramach wsparcia WOŚP, zrealizowany został w Kopalni Soli Wieliczka. Paweł z Warszawy zjechał 170 metrów pod ziemię i odbył prawdziwą górniczą szychtę.

Hossa na warszawskim parkiecie przyciąga inwestorów

Hossa na warszawskiej giełdzie sprzyja zainteresowaniu inwestowaniem, co widać w rosnącej liczbie rachunków maklerskich - wskazał Polski Instytut Ekonomiczny. Zdaniem ekspertów Osobiste Konta Inwestycyjne, które zaczną działać od 1 stycznia 2027 r., pojawią się w korzystnym dla rynku momencie.

Air Arabia uruchomi w grudniu bezpośrednie loty z Katowic do Szardży

Air Arabia od 17 grudnia uruchomi bezpośrednie połączenie między Katowice Airport a Szardżą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Rejsy będą odbywać się cztery razy w tygodniu.

Wielkie mycie tunelu pod rondem w Katowicach. Ściany odzyskują pierwotną biel

Ponad 3 tys. metrów bieżących ścian tunelu pod rondem w Katowicach zostanie dokładnie wyczyszczonych. To największe prace utrzymaniowe w obiekcie od ponad 20 lat. Choć roboty nadal trwają, efekty są już widoczne — szare dotąd ściany odzyskują swoją pierwotną biel.