Wiceszef resortu gospodarki podkreślił, że w planach rozwoju dwustronnej współpracy gospodarczej Polski z zagranicą, kraje Azji są traktowane priorytetowo – podąło biuro prasowe ministerstwa.
- Mam nadzieję, że planowane otwarcie przez Ministerstwo Gospodarki WPHiI w Wietnamie przyczyni się do intensyfikacji naszych stosunków handlowych i zmniejszenia deficytu w obrotach towarowych – powiedział Adam Szejnfeld.
Wydział będzie wspierał polskich przedsiębiorców zagranicą, ale także oferował pomoc wietnamskim firmom, chcącym prowadzić działalność w Polsce.
Wiceminister wskazał na wspólne cechy obu krajów.
- Wietnam jest jednym z najlepiej rozwijających się obecnie krajów Azji, Polska natomiast najbardziej dynamicznie rozwijającym się krajem Europy. Do tej pory współpracowaliśmy głównie w zakresie przemysłów ciężkich, jak górnictwo, energetyka, czy przemysł stoczniowy. Powinniśmy jednak poszukiwać także nowych obszarów kooperacji. Mogą to być m.in. nowoczesne technologie, gospodarka komunalna, ochrona środowiska, rolnictwo i turystyka – powiedział wiceminister Szejnfeld.
Rozwojowi tej współpracy oraz zmniejszeniu deficytu handlowego może służyć rządowy kredyt w wysokości 280 mln dol., jaki rząd polski zaoferował stronie wietnamskiej.
Wiceminister Szejnfeld wyraził przekonanie, że świetną okazją do promocji polskiej gospodarki, turystyki i kultury będzie także EXPO 2010 w Szanghaju.
– Podczas światowej wystawy chcemy bowiem całej Azji Południowo-Wschodniej zaprezentować walory naszego kraju – powiedział Adam Szejnfeld.
JSW Koks podlicza trzy dekady certyfikowanych standardów zarządzania
W 2026 roku przypada 30-lecie certyfikacji Systemu Zarządzania Jakością w JSW Koks oraz 15-lecie certyfikacji Systemu Zarządzania Energią. Wieloletnie utrzymywanie certyfikowanych systemów zarządzania oraz ich regularna recertyfikacja potwierdzają zgodność funkcjonowania spółki z międzynarodowymi normami oraz zachowanie najwyższych standardów zarządzania - podkreśla JSW Koks.