Polska oddała Komisji Europejskiej 300 mln zł
Polska kończy właśnie rozliczanie środków pomocowych, które dostała od UE przed 2004 rokiem. Brukseli zwróciliśmy ponad 300 mln zł (ok. 80 mln euro) środków niewykorzystanych lub źle wykorzystanych od 2005 roku- napisała \"Gazeta Prawna\".
Jak mówi gazecie rzecznik prasowy Ministerstwa Finansów Magdalena Kobos, w kwotę tę wliczone są zarówno pieniądze, których nie udało się na czas zagospodarować i KE wystąpiła o ich zwrócenia, jak również środki, które zostały wydane nieprawidłowo.
Z ustaleń gazety wynika, że zwroty dotyczą głównie programów PHARE. Z danych resortu rolnictwa wynika, że program SAPARD został wykorzystany w blisko 100 proc.