Polska Grupa Energetyczna złożyła prospekt emisyjny w KNF
fot: ARC
Według szacunków PGE przy budowie nowych siłowni jądrowych uzyskanie 1 MW mocy będzie kosztować do 3 mln euro
fot: ARC
Debiut giełdowy drugiej co wielkości firmy w Polsce planowany jest na pierwszy kwartał 2008.
Polska Grupa Energetyczna złożyła w KNF prospekt emisyjny. Debiut firmy planowany jest na pierwszy kwartał 2008. PGE to po Orlenie największa firma w Polsce - w 2007 r. przychody spółki sięgnęły ponad 28 mld zł, zysk netto- ponad 2 mld zł. Firma jest największym wytwórcą energii elektrycznej w Polsce.