PKW: za 103 mln zł pogłębią szyb w kopalni Janina

fot: Jarosław Galusek/ARC

Przerwę na strzelanie kombajniści Tadeusz Kulawik i Mariusz Musiał wykorzystują na szybki przegląd maszyny

fot: Jarosław Galusek/ARC

Przedsiębiorstwo Budowy Szybów SA podpisało kontrakt z Południowym Koncernem Węglowym SA na pogłębienie szybu VI w kopalni Janina o ok. 300 m z obecnego poziomu 523 m.

Umowa, podpisana 28 sierpnia, opiewa 103mln zł netto i szyb Janiny zgodnie z nią ma być pogłębiony do 28 lipca 2016 r.

Obecnie - jak poinformował podacz prezentacji kwartalnego raportu Kopeksu jego prezes Józef Wolski - trwają prace dokumentacyjne. W połowie września pracownicy PBSz wejdą na plac budowy.

Zakład Górniczy Janina należy do Południowego Koncernu Górniczego S.A., Spółki Grupy Tauron. Dzięki pogłębieniu szybu Janina VI możliwa będzie eksploatacja perspektywicznych pokładów węgla co zapewni stabilne funkcjonowanie zakładu przez kolejne lata.

Przedsiębiorstwo Budowy Szybów SA należy do Grupy Kopex.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Pod tym względem Polska wypada lepiej niż Czechy, Węgry i Niemcy

Polska ma niski wskaźnik inwestycji brutto do PKB, ale pod względem inwestycji netto wypada bardzo dobrze - ocenił BNP Paribas. Z jego analizy wynika, że po uwzględnieniu amortyzacji Polska wypada lepiej niż inne państwa regionu, np. Czechy, Węgry i Niemcy.

Katowice Airport i Politechnika Krakowska łączą siły. W Pyrzowicach przetestują technologie LiDAR

Politechnika Krakowska rozpoczyna współpracę naukową i dydaktyczną z Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice. Partnerstwo ma wesprzeć rozwój, bezpieczeństwo i niezawodność infrastruktury lotniska w Pyrzowicach. Studenci uczelni zyskają natomiast możliwość odbywania praktyk i staży w jednym z najważniejszych portów lotniczych w Polsce.

Spółdzielnia energetyczna Węglokoksu stawia na rozwój

Spółdzielnia Energetyczna Węglokoks Energia SE 1 wkracza w kolejny etap rozwoju, konsekwentnie zwiększając skalę wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz rozszerzając grono odbiorców korzystających z zielonej energii produkowanej lokalnie.

Sklep PGG z nową funkcją. Odstąpienie od umowy online bez dodatkowych formalności

Polska Grupa Górnicza wprowadziła nowe rozwiązanie w swoim sklepie internetowym. Klienci mogą teraz odstąpić od umowy bezpośrednio z poziomu Profilu Klienta, bez konieczności wypełniania dodatkowych formularzy i wysyłania pism.