PKP Energetyka podwyższa ceny energii elektrycznej
Do grupy taryfowej G zalicza się ponad 11 tys. klientów spółki. Są to m.in. wiejskie i miejskie gospodarstwa domowe, domy akademickie, hospicja, domy opieki społecznej, koszary wojskowe, mieszkania pracownicze, domy letniskowe.
- Podwyżka obejmuje ceny energii obowiązujące we wszystkich zakładach spółki i jest efektem wzrostu cen u dostawców. Należy zaznaczyć, że jest to pierwsza podwyżka dla tej grupy odbiorców od wprowadzenia Taryfy 2008 - wyjaśniono w komunikacie.
Wzrost cen energii elektrycznej wyniesie średnio 1,82 proc. Bez zmian pozostaną natomiast stawki za usługi dystrybucji.
- W związku z powyższym wzrost rachunku dla odbiorców z grup G (odbiorcy indywidualni - przyp. red.) nie powinien przekroczyć 1 proc. - dodano.
PKP Energetyka jest przedsiębiorstwem wchodzącym w skład Grupy PKP. Zajmuje się dostarczaniem energii elektrycznej, ale jest również jednym z jej większych krajowych odbiorców (3,4 proc. krajowego zużycia).
- Spółka posiada sieć dystrybucyjną na terenie całego kraju, zlokalizowaną zarówno w centrach dużych miast, jak i na terenach słabiej zurbanizowanych oraz o niedostatecznie rozwiniętej infrastrukturze elektroenergetycznej - poinformowała spółka.