PKN Orlen szuka innowacyjnego wyposażenia małych punktów gastronomicznych

1548353003 stacja cysterna orlen

fot: PKN Orlen

Nakłady na inwestycje w detalu i segmencie upstream - wydobycie wyniosą po 0,8 mld zł w tym roku w PKN Orlen

fot: PKN Orlen

- PKN Orlen poszukuje innowacyjnych rozwiązań w zakresie wyposażenia małych punktów gastronomicznych. Spółka ogłosiła w czwartek zapytanie ofertowe w tej sprawie; odpowiedzi można składać do 11 czerwca - podał płocki koncern.

W opublikowanej dokumentacji zapytania ofertowego PKN Orlen podał, iż "jest jednym z liderów na rynku stacji paliw w Europie, posiadając ponad 2800 stacji paliw w ramach grupy kapitałowej, z czego ponad 1750 stacji na rynku polskim działających pod marką Orlen".

Płocki koncern zapowiedział, że rozpoczyna "zapytanie, dotyczące urządzeń gastronomicznych dla punktów sprzedaży o małej powierzchni". "Poszukujemy nowych pomysłów i koncepcji, które moglibyśmy zaimplementować" - podkreśliła m.in. w ogłoszeniu spółka.

"Szczególnie zależy nam na rozwiązaniach innowacyjnych, będących alternatywą dla obecnie przez nas stosowanych modeli - jesteśmy otwarci na nowe propozycje" - wyjaśnił m.in. PKN Orlen. Dodał, że "chodzi o urządzenia przeznaczone do użytku profesjonalnego - niezawodne: mocne i trwałe".

Jak informował ostatnio PKN Orlen, na koniec pierwszego kwartału tego roku w ramach Grupy Orlen, w tym na rynkach zagranicznych w Niemczech, Czechach, na Litwie i Słowacji, działało w sumie 2836 stacji paliwowych, przy czym w Polsce 1796, z czego 1700 z ofertą Stop Cafe, włączając w to 535 sklepów convenience, które działają pod marką O!SHOP.

PKN Orlen jest największym w Polsce podmiotem branży rafineryjno-petrochemicznej i jednym z największych w Europie w tym segmencie. Na polskim rynku posiada największą sieć stacji paliwowych. Związany z ofertą pozapaliwową format Stop Cafe to punkty gastronomiczne na stacjach płockiego koncernu.

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Katowice Airport i Politechnika Krakowska łączą siły. W Pyrzowicach przetestują technologie LiDAR

Politechnika Krakowska rozpoczyna współpracę naukową i dydaktyczną z Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice. Partnerstwo ma wesprzeć rozwój, bezpieczeństwo i niezawodność infrastruktury lotniska w Pyrzowicach. Studenci uczelni zyskają natomiast możliwość odbywania praktyk i staży w jednym z najważniejszych portów lotniczych w Polsce.

Spółdzielnia energetyczna Węglokoksu stawia na rozwój

Spółdzielnia Energetyczna Węglokoks Energia SE 1 wkracza w kolejny etap rozwoju, konsekwentnie zwiększając skalę wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz rozszerzając grono odbiorców korzystających z zielonej energii produkowanej lokalnie.

Sklep PGG z nową funkcją. Odstąpienie od umowy online bez dodatkowych formalności

Polska Grupa Górnicza wprowadziła nowe rozwiązanie w swoim sklepie internetowym. Klienci mogą teraz odstąpić od umowy bezpośrednio z poziomu Profilu Klienta, bez konieczności wypełniania dodatkowych formularzy i wysyłania pism.

1541878885 solitaire rury zat finska nord stream 2

Podejrzany o wysadzenie Nord Streamu zatrzymany w Chorwacji. Wcześniej polski sąd odmówił wydania go Niemcom

Jak informują niemieckie media Wołodymyra Żurawlowa, obywatela Ukrainy podejrzanego przez prokuraturę Niemiec o udział w wysadzeniu gazociągów Nord Stream, zatrzymano w Chorwacji podczas zdjęć do thrillera "Snake Island" inspirowanego tym zdarzeniem.