PKN Orlen liczy na zgodę na objęcie udziałów w terminalu w Kłajpedzie
fot: portofklaipeda.lt
Port w Kłajpedzie
fot: portofklaipeda.lt
- Liczymy, że w II połowie, lub pod koniec roku, uzyskamy pozwolenie na udział w terminalu w Kłajpedzie - powiedział Heydel dziennikarzom.
Dodał, że PKN Orlen chce mieć w terminalu kontrolę operacyjną, a wielkość udziałów jest sprawą drugorzędną.
Prezes powiedział też, że wciąż trwają rozmowy na ten temat. \"Klimat zaczyna być pozytywny\" - podkreślił.
Wcześniej w sierpniu członek zarządu spółki Jacek Krawiec zapowiadał, że jeśli Orlen uzyska kontrolę operacyjną nad Kłajpedą, zbuduje dwa rurociągi: surowcowy i produktowy (do i z Możejek), dzięki czemu należąca do jego grupy litewska rafineria w Możejkach \"osiągnie optymalną rentowność\".