PKE przebudowuje grupę kapitałową
PKE SA od 2003 roku zbył udziały firm: BAPE, Projchłod, Huta Łaziska, InterEC, ARZCh, Eko-Labor, Wektor, Kogeneracja, ponadto wniósł udziały ZGE Sobieski Jaworzno III i ZGE Janina do Południowego Koncernu Węglowego SA, Ekopecu i MPWiK Jaworzno do SCE Jaworzno III, Labtaru do KW Czatkowice oraz Szóstki do Dom-El III – podało biuro prasowe energetycznego koncernu.
W 2007 roku PKE zbył udziały spółek: AQUA, BISE i UTEX. Kontynuowano również działania związane z likwidacją Polskiego Funduszu Kapitałowego.
Koncern zwiększył natomiast swoje udziały w Energetyce Cieszyńskiej i KW Czatkowice. Również w tym okresie prowadzono działania restrukturyzacyjne w spółkach Extem, Etrans i Elektro.