Pięć firm węglowych w Indonezji zgadza się zapłacić ponad 65 mln USD
W Indonezji, który jest jednym ze światowych eksporterów węgla, wprowadzono zakaz opuszczania kraju wobec 14 osób z kadry kierowniczej przedsiębiorstw górniczych. Firmy: Adaro Indonesia, Arutmin Indonesia, Berau Coal, Kaltim Prime Coal oraz Kideco Jaya Agung są gotowe zapłacić ponad 65 mln dolarów jako gwarancję do czasu rostrzygnięcia sporu – informują indonezyjskie gazety.
W sporze – według rządowych danych – chodzi o około 764 milionów dolarów zapłaty należności licencyjnych związanych ze sprzedażą od 2001 do 2007 r.
Wielu inwestorów zagranicznych skarży się niepewności prawne w Indonezji.