Najwyższy ich szczyt – Biskupią Kopę – mają zamiar zdobyć 12 kwietnia.
– Planujemy przynajmniej jeden wypad miesięcznie aż do października – zdradza plany Mirosław Mastykarz, szef działu administracyjno-socjalnego, znany w Bieruniu animator turystyki górskiej.
W tym roku szlaki wędrówek będą wiodły przez Beskid Żywiecki, Sądecki i Śląski. Tradycyjnie, jak co roku, bieruńscy turyści zajrzą latem na Babią Górę. Kaj
Nocna Szychta z koleją wąskotorową
Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych rozpoczęło sezon wakacyjny z nowym rozkładem jazdy. Teraz kursy będą się odbywać na pełnej trasie, czyli do Miasteczka Śląskiego. Ale atrakcji przygotowano o wiele więcej.