PGNiG obniża w lipcu ceny gazu dla klientów biznesowych

1548658851 kopalnia ropy naftowej i gazu ziemnego lubiatow10 pgnig

fot: PGNiG

W 2021 r. produkcja PGNiG Upstream Norway sięgnie 0,9 mld m sześc. gazu

fot: PGNiG

PGNiG Obrót Detaliczny obniża w lipcu ceny gazu dla klientów biznesowych o 15 proc. od cen określonych w cenniku w okresie od 1 lipca 2022 r. do 31 lipca 2022 r. - poinformowała spółka w piątek, 1 lipca.

PGNiG Obrót Detaliczny poinformowało w piątek, że wprowadza kolejną obniżkę cen gazu dla klientów biznesowych. Ma ona wynieść 15 proc. od cen określonych w cenniku w okresie od 1 lipca 2022 r. do 31 lipca 2022 r. jednak nie dłużej niż do zmiany cennika lub zastąpienia go nowym cennikiem - zastrzegła spółka.

Wprowadziliśmy czasowe obniżenie cen paliwa gazowego dla klientów korzystających z cennika Gaz dla Biznesu nr 9. Obniżka obowiązuje w okresie od 14 stycznia 2022 r. do 31 lipca 2022 r. (...) Obniżka dotyczy ceny netto paliwa gazowego bez akcyzy i nie dotyczy stawek opłat, które stosuje się w wysokości wynikającej z cennika - zaznaczono w komunikacie wydanym przez PGNiG Obrót Detaliczny.

Spółka wprowadziła już następujące obniżki: 25 proc. od cen określonych w cenniku w okresie od 14 stycznia 2022 r. do 31 stycznia 2022 r., 35 proc. od cen obowiązujących w okresie od 1 lutego 2022 r. do 31 marca 2022 r., 15 proc. od cen obowiązujących od 1 kwietnia 2022 r. do 31 maja 2022 r., 25 proc. od cen określonych w cenniku od 1 czerwca 2022 r. do 30 czerwca 2022 r.

Zwrócono uwagę, że obniżką są objęci automatycznie wszyscy odbiorcy podlegający rozliczeniom za pobrane paliwo gazowe na podstawie cen określonych w cenniku. Automatyczna obniżka nie obejmuje odbiorców podlegających rozliczeniom za pobrane paliwo gazowe na podstawie cen innych niż wynikające z cennika, określonych w zawartych czasowych aneksach lub przyjętych ofertach specjalnych.

Dodano, że skorzystanie z obniżki nie wymaga od odbiorców podjęcia jakichkolwiek działań, a ceny uwzględniające obniżkę będą automatycznie stosowane przez sprzedawcę w rozliczeniach z odbiorcami.

Spółka podkreśliła, że obniżka nie wiąże się dla odbiorców z żadnymi dodatkowymi zobowiązaniami umownymi - umowy podlegają realizacji bez zmian na dotychczasowych zasadach.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Na tegoroczne wakacje wydamy średnio niemal 300 zł więcej na osobę niż rok temu

Średnio 2042 zł wyda statystyczny Polak na tegoroczne wakacje; to o niemal 300 zł więcej niż rok wcześniej - wynika z badania "Wakacyjny Portfel Polaków 2026". Przeciętne gospodarstwo domowe na letni wypoczynek przeznaczy ok. 5,1 tys. zł, czyli ponad 700 zł więcej niż w 2025 r.

Łzy w cechowni i wagonik z ostatnią toną węgla. Historyczny koniec wydobycia w KWK Bielszowice

W czwartek, 25 czerwca, po 122 latach działalności symbolicznie zakończono wydobycie węgla w kopalni Bielszowice. - Przez te wszystkie dekady Bielszowice były naszym wspólnym domem i miejscem ciężkiej pracy. Złoża, które pozostawili nam nasi przodkowie, pozwoliły zbudować pomyślność wielu pokoleń - podkreślano podczas czwartkowej uroczystości.

Energetyczni giganci podpisali list intencyjny ws. odbudowy energetyki Ukrainy

Szefowie PGE, Orlenu, Enei i Tauronu podpisali w Gdańsku list intencyjny dotyczący zaangażowania w odbudowę ukraińskiej infrastruktury energetycznej. Minister aktywów państwowych Wojciech Balczun podkreślił, że nie wyobraża sobie, żeby polskie firmy nie brały udziału w odbudowie Ukrainy.

Górnicza spółka wygrała proces z ekologami. Poszło o koncesję

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną Fundacji Frank Bold. Tym samym zakończył się wieloletni spór dotyczący koncesji Kopalni Turów.