PGNiG nie wyklucza sprzedaży 10,23-procentowego pakietu Zakładów Azotowych w Tarnowie tylko pod warunkiem uzyskania premii — poinformował Michał Szubski, prezes PGNiG.
W czerwcowej ofercie PGNiG kupiło 4 mln i jedną akcję tej spółki za 78 mln zł.
Prezes zapytany, na jaką premię PGNiG mogłoby liczyć, powiedział, że na pewno nie byłoby to kilkadziesiąt procent, ale \"na pewno powyżej obligacji skarbu państwa\" - poinformował \"Puls Biznesu\".
Resort skarbu planuje wspólnie z Naftą Polską sprzedać pakiet Tarnowa pod koniec 2009 r. Obecnie skarb ma 3,48 proc. akcji Tarnowa, Nafta Polska — 49,08, PGNiG — 10,23, a Ciech — 6,54.