PGE złożyła wniosek do UOKiK ws. Energi
PGE złożyła w środę wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o wyrażenie zgody na zakup od Ministra Skarbu Państwa akcji spółki Energa, stanowiących 84,19 proc. jej kapitału zakładowego - poinformowała Sylwia Filimon z biura prasowego PGE.
Ze względu na charakter i wagę transakcji spółka poinformowała, że nie będzie podawać szczegółów wniosku do wiadomości publicznej.
Zarząd Polskiej Grupy Energetycznej podpisał pod koniec września ze Skarbem Państwa, reprezentowanym przez MSP, umowę zakupu akcji spółki Energa. Grupa zaoferowała za pakiet 84,19 proc. akcji Energi ponad 7,5 mld zł.
Zgodę na tę transakcję musi wydać jeszcze UOKiK. W połowie września prezes UOKiK mówiła - powołując się na analizy Urzędu - że transakcja ograniczy konkurencję na rynku energetycznym. Zaznaczyła też, że Urząd, jako niezawisły organ, przeanalizuje wniosek PGE w tej sprawie.