PGE odkupi od Państwa akcje trzech elektrowni i dwóch kopalni
Prezes PGE, Tomasz Zadroga potwierdził wczoraj, że spółka podpisze z MSP umowę dot. odkupienia mniejszościowych pakietów akcji kopalni i elektrowni z kontrolowanego przez siebie holdingu PGE Górnictwo i Energetyka (wcześniej BOT).
Za kilkunastoprocentowe udziały w elektrowniach Bełchatów, Opole i Turów oraz w kopalniach Bełchatów i Turów Skarb Państwa może otrzymać ponad miliard złotych - podkreśla \"Parkiet\".